Nie ma mocnych na Sokoła

Reprezentanci lubelskiego Sokoła zapisali na swoim koncie kolejny świetny start! Po zdobyciu sześciu medali w rozgrywanych w estońskim Rakvere mistrzostwach Europy młodzików w sumo (pisaliśmy o tych zawodach w poprzednim wydaniu), tym razem podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców udanie występowali w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Miliczu. Zarówno nasze młodziczki, jak i nasi młodzicy wygrali klasyfikację drużynową imprezy!

W zawodach zaliczanych do rankingu Klubowego Mistrza Polski w grupie młodzików wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z 28 klubów z całej Polski. Reprezentanci ZTS Sokół Lublin po raz kolejny potwierdzili swoją dominację w kraju w tej grupie wiekowej.

Liczna nasza ekipa (31 zawodników i zawodniczek – wszyscy to uczniowie klas sportowych i profilowanych funkcjonujących przy SP nr 20 w Lublinie) odniosła zwycięstwo zarówno w grupie młodziczek, jak i młodzików. W klasyfikacja drużynowej dziewczęta z Lublina zgromadziły 92 pkt. i o 13 pkt. wyprzedziły Slavię Ruda Śląska oraz o 55 pkt. Suples Wierzbica. W klasyfikacji drużynowej chłopców Sokół zgromadził 91 pkt., druga Slavia zakończyła zawody z dorobkiem 62 pkt., a trzeci – Ceramik Krotoszyn – z 52 pkt.

Indywidualnie wśród dziewcząt z lubelskiej ekipy najlepiej spisała się Wiktoria Wójcik, plasując się w kat. 42 kg na drugim miejscu. Trzecie lokaty w zawodach zajęły: Oliwia Maziarz (33 kg), Nikola Wójcik (36 kg), Oliwia Majchrzak (39 kg) i Karolina Baran (42 kg).

Wśród chłopców kat. 35 kg wygrał lublinianin Roni Wójcik.

W kat. 38 kg drugi był Ireneusz Głowacki. Trzecie miejsca zajęli: Kamil Tylec (35 kg), Adrian Gustowski (41 kg), Krzysztof Grzywaczewski (85 kg) i Mateusz Piechota (100 kg).

Wyjazd tak licznej ekipy ZTS Sokół na zawody do Milicza możliwy był dzięki finansowej pomocy Gminy Lublin.

Lublinianin Roni Wójcik stanął w kat. 35 kg na najwyższym stopniu podium!