Nie tylko mocni, ale i… lubiani

Kinga Matysiak z LKSW Dan wygrała rywalizację w układach tradycyjnych.

Aż 43 medale, w tym 21 złotych, zdobyli reprezentanci LKSW Dan ze Świdnika podczas rozgrywanych w Ostródzie 25. mistrzostw Polski w taekwondo, organizowanych pod patronatem Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo. Dodatkowo trójka danowców wywalczyła tytuły najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych: Maksymilian Szłapa wśród chłopców w grupie dzieci, Paweł Wilczopolski wśród młodzików i Emilia Szalak wśród juniorek. W klasyfikacji drużynowej w gronie 23 klubów z Polski i Litwy 27-osobowa ekipa Dana uplasowała się na drugim miejscu!


Na podium: Jan Hawrysz, Marysia Skiba oraz Maksymilian Szłapa

– Mimo że nasi zawodnicy przyzwyczaili nas do wysokich pozycji w klasyfikacji medalowej MP, wynik można traktować w kategoriach niespodzianki – mówi trener Piotr Bernat. – Przed zawodami nie spodziewałem się tak wysokiej pozycji, głównie ze względu na fakt, że nasi juniorzy rozpoczęli rywalizację w seniorach, gdzie znacznie trudniej o medale, zaś cała ekipa była znacznie słabsza liczebnie. Kilku czołowych zawodników startowało krótko po wyleczeniu kontuzji. Nasi reprezentanci pokazali się jednak z bardzo dobrej strony. Cieszą medale debiutantów na krajowym czempionacie oraz aż trzy tytuły najlepszych zawodników w danej kategorii wiekowej. Było jednak kilka osób, które – chociaż nie wywalczyły takiego tytułu – zasłużyły na wyróżnienie. Rewelacyjnie spisała się najmniejsza chyba na zawodach młodziczka Kinga Matysiak, w fantastycznym stylu wygrywając konkurencję układów formalnych. W walkach furorę zrobił młodzik Kuba Trześniak, wygrywając przed czasem dwie pierwsze walki wynikami 12:0 w czasie około pół minuty każda – na dodatek punktując wyłącznie wysokimi kopnięciami za trzy punkty! Również trzecia walka wygrana była do zera, dopiero finałowemu rywalowi udało się „urwać” Kubie trzy punkty. Kubie pozazdrościł chyba młodszy kolega Piotr Woźniak, który w finale walk spotkał się z faworytem do złota, utytułowanym reprezentantem Olsztynka Marselem Castalano. Po trzech wysokich kopnięciach Piotrek prowadził jednak 9:0 i wystarczyło mu obronić ten wynik do końca, aby cieszyć się z tytułu mistrza Polski. Nie zwalnia tempa startująca po raz pierwszy jako kadetka Oliwia Frączyk, zdobywając swoje pierwsze złoto MP w light-contact. W juniorach ponownie dominowała Emilia Szalak, zaś pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów w light-contact przypadł w udziale Pawłowi Zdunowi, który jako tegoroczny maturzysta nie był najlepiej przygotowany, ale wygrał bardzo trudny pojedynek półfinałowy z reprezentantem KCT Kraków Adamem Ziębą (z którym przegrał na Pucharze Polski w 2016 roku). Przed nami teraz bardzo intensywny kwiecień, gdzie niemal co tydzień odbywają się ważne imprezy sportowe.
Z Ostródy oprócz medali i tytułów najlepszych w swoich kategoriach wiekowych danowcy wrócili także z wyróżnieniami dla najpopularniejszych zawodników, w przeprowadzonym podczas mistrzostw plebiscycie internetowym ZS PUT. Za najpopularniejszego zawodnika roku uznano Mateusza Budę, zawodniczkę – Małgorzatę Ciesielską, a sędziego – Piotra Żołędzia.
Dodatkowym wyróżnieniem była nagroda zarządu ZS PUT „Człowiek Roku 2017”, przyznana głównemu szkoleniowcowi LKSW Dan, Piotrowi Bernatowi.

Zawodników przygotowywał do startu zespół trenerski w składzie: Piotr Bernat, Bartłomiej Daniel, Łukasz Staiński, Piotr Żołędź i Jacek Cur.
Działalność klubu wspiera Gmina Miejska Świdnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here