Nie znalazły sposobu na zespół z Gorzowa

Jovana Popović w piątkowym meczu zdobyła dla Pszczółek 8 punktów m.in. dwukrotnie trafiając za „3”

Nie udało się koszykarkom Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin powtórzyć największego klubowego osiągnięcia, jakim było wywalczenie w 2016 roku przed własną publicznością Pucharu Polski. Z tegorocznym pucharowym turniejem finałowym (także rozgrywanym w hali przy Al. Zygmuntowskich) podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka pożegnały się już w pierwszym meczu, przegrywając po niezwykle zaciętej walce z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego 80:88.

Co ciekawe, w odstępie zaledwie pięciu dni nasze akademiczki musiały po raz kolejny uznać wyższość rywalek. O ile poprzednia wyjazdowa, ligowa potyczka zakończyła się dość wyraźną wygraną gorzowianek (65:88), o tyle teraz losy meczu ważyły się niemal do samego końca. Dzięki wygranej ostatniej kwarcie różnicą aż 14 punktów z końcowego zwycięstwa i awansu do 1/2 finału mogła cieszyć się ekipa ze stolicy województwa lubuskiego. – Oczywiście to był mecz do wygrania. Na niecałe dwie minuty przed ostatnią syreną traciliśmy tylko dwa oczka. Ale jak to mówię, na końcu czasem decydują gwiazdy. Kahleah Copper trafiła za trzy punkty, potem zebrała. Za to jej się płaci takie pieniądze, które dla nas są nieosiągalne. Tak naprawdę zdecydowały nasze niecelne lay-upy. Jednak z punktu taktycznego rywalki nas niczym nie zaskoczyły. Byliśmy świetnie przygotowani do tego spotkania. Wiedzieliśmy wszystko, co powinniśmy. Ale wiedzieć, a przenieść to na parkiet, to dwie różne rzeczy – skomentował po meczu porażkę, Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS. BAS

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów WLKP. 80:88 (18:19, 21:22, 19:11, 22:36)

Pszczółka: Peterson 24, Day 14 (10 zb.), Adamowicz 12 (3×3), Labuckiene 12, Popović 8 (2×3) oraz Szott-Hejmej 4 (1×3), Degbeon 4, Sklepowicz 2,Trzeciak.
PolskaStrefaInwestycji Enea: Copper 27 (2×3, 12 zb.), Green 19 (15 zb.), Juskaite 16 (2×3), Thomas 7 (1×3), Prezelj 5 (1×3) – Keller 8, Malga 5.