Niedźwiadek drugi w Respect Cup

Spory sukces młodych piłkarzy Niedźwiadka Chełm. Chłopcy z rocznika 2009 zajęli drugie miejsce w międzynarodowym turnieju halowej piłki nożnej Respect Cup, jaki odbył się w miejscowości Bieżuń koło Płocka.

W zawodach wzięło udział 14 zespołów z całej Polski i jeden z Ukrainy. Poziom turnieju, jak na chłopców w tak młodym wieku, był naprawdę wysoki. W pierwszym dniu drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne, po siedem zespołów każda. Do finału A (Liga Mistrzów) awansowały po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy zaś trzy pozostałe drużyny rywalizowały w finale B (Liga Europy). W eliminacjach Niedźwiadek odniósł cztery zwycięstwa (3:0 ze Startem Otwock, 8:0 z Wkrą Żuromin, 3:1 z Wichrem Kobyłka i 3:2 z Błękitnymi I Gąbin), raz zremisował (2:2 z Victorią Rąbień) i raz przegrał (0:3 z Energetic Neteshin z Ukrainy).

Ostatecznie chełmska drużyna w grupie eliminacyjnej była trzecia i awansowała do finału A. Tam podopieczni Karola Skubisza pokonali po 1:0 APN Mińsk Mazowiecki i Young Champions Płock oraz zremisowali 2:2 z Błękitnymi I Gąbin i awansowali do półfinału, w którym po świetnym meczu rozbili 4:0 Błękitnych II Gąbin. W meczu o złoto chełmianie po raz kolejny stanęli naprzeciwko ekipy z Ukrainy. Niestety i tym razem przegrali, ale już tylko 2:3.

Srebrni medaliści grali w składzie: Mateusz Tulikowski, Antoni Oszwa, Oliwier Dynysiuk, Maksymilian Kloc, Alan Lipski, Dominik Psuja, Patryk Cichosz, Szymon Podjadek, Maciej Kuś, Franciszek Ufnal. M. Kloc został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. – Jestem z chłopców naprawdę zadowolony bo zagrali jeden z najlepszych turniejów – zauważa trener Karol Skubisz.

– Zawody stały na wysokim poziomie, myślę że nawet 6 drużyn miało szanse wygrać ten turniej, ponieważ reprezentowały zbliżony do siebie poziom – dodaje. (kg)