Niedźwiadek i Jedynka pojadą na „Narodowy”

Dziewczęta i chłopcy z Niedźwiadka Chełm oraz chłopcy z Jedynki Krasnystaw wrócili z finału wojewódzkiego turnieju „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku ze złotymi medalami. Na finał ogólnopolski do Warszawy pojadą Niedźwiadek (U-10 chłopcy) i Jedynka (U-12 chłopcy). Mecze o 1. miejsce zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym przed finałem Pucharu Polski. Wszyscy uczestnicy finałowego turnieju obejrzą mecz PP z trybun „Narodowego”.


12 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion”. Rywalizowano w kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12. W imprezie wzięło udział 600 młodych sportowców. W kat. U-8 w rywalizacji dziewcząt zwyciężył Niedźwiadek Chełm, w kat. U-10 chłopców również triumfował Niedźwiadek, a w kat. U-12 chłopców najlepsza okazała się Jedynka Krasnystaw. Królem strzelców turnieju U-8 dziewcząt została Milena Lipczuk z Niedźwiadka, a najlepszą bramkarką jej klubowa koleżanka Oliwia Łygas. Nagrodę indywidualną zdobył też w kat. U-12 Mikołaj Kędziora z Jedynki, wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a w kat. U-10 chłopców najwyżej oceniono grę Macieja Ruszkiewicza z Niedźwiadka. Zwycięskie drużyny grały w składzie: Niedźwiadek Chełm dziewczęta U-8: Oliwia Łygas, Michalina Ciupina, Lena Hurko, Milena Lipczuk, Anika Pulik, Weronika Michałowska, Amelia Siejo (trenerzy – Urszula Grzywna oraz Anatol Obuch), Niedźwiadek Chełm U-10 chłopcy: Oliwier Czyż, Kuba Wereszczyński, Maciej Ruszkiewicz, Tymon Wronka, Mateusz Kędzia, Kacper Tywoniuk, Aleksander Bornus, Dominik Kozina, Kuba Wilkołek (trenerzy – Michał Filipczuk oraz Anatol Obuch), Jedynka Krasnystaw chłopcy U-12: Maciej Buk, Bartosz Czochrowski, Szymon Dubaj, Mikołaj Kędziera, Jakub Kuklowski, Marcel Moniakowski, Damian Pachuta, Ignacy Piróg, Filip Szkoda, Jakub Wojewoda (trenerzy – Tomasz Iwan i Mariusz Wróbel).
Na finał do Warszawy, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja, a mecze o 1. miejsce zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym, pojadą dwie drużyny z naszego okręgu. Są to Niedźwiadek Chełm (chłopcy U-10) i Jedynka Krasnystaw (chłopcy U-12). – Cieszy fakt, że po raz kolejny z rzędu chełmski okręg piłkarski ma swoich przedstawicieli w ogólnopolskim finale. Przed rokiem reprezentowały nas dwie drużyny Niedźwiadka w U-10 i U-12, dwa lata temu w Warszawie grała też Jedynka. W województwie wśród 10-latków Niedźwiadek obronił tytuł mistrzowski. To świadczy o dobrym szkoleniu i dużym zaangażowaniu tych młodych chłopców w pracę na treningach – podkreśla Anatol Obuch prezes Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, a zarazem jeden z trenerów w UKS Niedźwiadek oraz od kilku lat główny koordynator rozgrywek o Puchar Tymbarku w województwie lubelskim. (kg)