Niedźwiadek w turnieju Deichmanna

Niedźwiadek Chełm w roczniku 2009 brał udział w ogólnopolskim turnieju piłkarskim Deichmann, który odbył się w Wałbrzychu. Zajął 15 miejsce. Z kolei o wiele lepiej zagrali chłopcy z rocznika 2005, którzy w finałowym turnieju w Nowym Sączu, w gronie 16 drużyn, zajęli piąte miejsce.


W rywalizacji rocznika 2005 Niedźwiadek grał w barwach Holandii. Zespół trenera Andrzeja Pieńkowskiego najpierw uległ Szkole Techniki Futbolu „Champion” Warszawa (Hiszpania) 2:4. Następnie pokonał Igloopol Dębica (Argentyna) 5:2 i Futbol Academy Myślibórz (Włochy) 3:1. Z grupy awansował z drugiego miejsca. W ćwierćfinale chłopcy z Niedźwiadka przegrali z Beniaminkiem Krosno (Anglia) 1:3. W meczach o miejsca 5-8 prowadzona przez trenera Pieńkowskiego drużyna wygrała z Akademią Piłkarską Stal Stalowa Wola (Niemcy) 5:1, a w decydującym o piątej lokacie meczu zwyciężyła z GKS Morena Gdańsk (Brazylia) 4:0. Turniej wygrał Beniaminek Krosno (Anglia). Niedźwiadek w Nowym Sączu zagrał w składzie: Kordian Kowalski, Mateusz Pękała, Jakub Smętkowski, Krystian Derkacz, Jakub Welter, Adrian Ciotucha, Maciej Jabłoński, Michał Żukowski, Filip Wasyńczuk, Jakub Luchowski.

– Przegraliśmy mecze z zespołami, które zagrały ze sobą w finale – mówił po turnieju Andrzej Pieńkowski. – Zarówno z Chamionem Warszawa, jak i Beniaminkiem Krosno to my obejmowaliśmy prowadzenie. W pierwszym meczu było już 2:0 dla nas, jednak muszę przyznać, że chłopcy ze stolicy potrafią grać w piłkę i mówiąc po piłkarsku „rozklepali” nas. W ćwierćfinale przy stanie 1:0, popełniliśmy dwa błędy, straciliśmy dwa gole. Ruszyliśmy odrabiać straty i przeciwnik z kontrataku zdobył trzecią bramkę. Nie mniej jednak, turniej stał na bardzo dobrym poziomie – dodał Pieńkowski.

Niedźwiadek w wałbrzyskim turnieju występował w turnieju pod nazwą Dominikana i ostatecznie spośród 32 najlepszych drużyn w Polsce zajął 15 miejsce (w sumie łącznie z kwalifikacjami w mistrzostwach Deichmanna brało udział ponad 2000 zespołów!).

Oto wyniki Dominikany (Niedźwiadka Chełm): mecze grupowe: Dominikana – Holandia (Wrocław) 4:1, Dominikana – Hiszpania (Grudziądz) 2:1, Dominikana – Anglia (Mysłowice) 0:5. W jednej ósmej Dominikana przegrała 2:4 z ekipą ze Szczecina występującą jako Hiszpania. W rywalizacji o miejsca 9-16: Dominikana – Wyspy Marschala (Dębica) 0:1, Dominikana – Chorwacja (Gdańsk) 2:2 karne: 3:4, mecz o 15 miejsce: Dominikana – Chorwacja (Tarnów) 2:1. Skład ekipy z Chełma: Mateusz Tulikowski, Antoni Oszwa, Mateusz Wolanciuk, Oliwier Dynysiuk, Maksymilian Kloc, Alan Lipski, Dominik Psuja, Konrad Skoczylas, Krystian Sołtys, Dorian Mataczyński, trener – Karol Skubisz, kierownik drużyny – Piotr Oszwa. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here