Niezwykle udany początek nowego sezonu

Dziewięć medali, w tym sześć złotych, zdobyli reprezentanci świdnickiego Dana w międzynarodowym turnieju taekwondo ITF „Moravia Open”. Start w trzeciej edycji imprezy, w której udział wzięło ponad 400 zawodników z Czech, Słowacji, Ukrainy, Słowenii, Anglii, Walii, Węgier, Bośni i Polski był dla podopiecznych trenera Piotra Bernata pierwszym po wakacyjnej przerwie, otwierającym nowy sezon.
W czeskiej Ostrawie wszyscy startujący w zawodach reprezentanci Dana wywalczyli medale! Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął senior Sebastian Chudzik, wygrywając walki pointfighting w kategorii -72 kg oraz w kategorii open (bez podziału na wagi).
Wśród juniorów w kategorii młodszych stopni złoto w walkach pointfighting wywalczyli Michał Żołędź i Daniel Marciszkiewicz, a brąz Jakub Wieczerzak.
Wśród starszych stopni złote medale w pointfighting zapisały na koncie Adrianna Skowrytko (która wywalczyła także brąz w light-contact) i Emilia Szalak, a srebro Mateusz Buda. Reprezentacja Polskiej Unii Taekwondo, w skład której obok świdniczan weszli zawodnicy KCT Kraków, IRS Kraków, WGSW Prime Wieliczka i Azji Pabianice, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju za gospodarzami ze Szkoły TKD Karvina.
– Na imprezie wystartowaliśmy po raz pierwszy na zaproszenie organizatora, naszego dobrego znajomego z Czech Kamila Šamala – mówi trener Piotr Bernat. – Ze względu na bardzo wczesny w tym sezonie termin zawodów potraktowaliśmy ten wyjazd jako sparing dla chętnych zawodników, tym bardziej, że system repasażowy dawał każdemu możliwość stoczenia minimum dwóch pojedynków. Turniej był zaskakująco silnie obsadzony. Szczególnie wysoki poziom reprezentowali zawodnicy ze Słowenii i Ukrainy. Mateusz Buda miał możliwość stoczenia finałowego pojedynku z rewelacyjnym Ukraińcem Vitaliyem Soloveyem, aktualnym mistrzem świata juniorów w taekwondo ITF, znanym nam z letniego obozu w Zlatych Horach. Z kolei Sebastian Chudzik walczył w finale open z mistrzem świata weteranów, Liborem Machanem z Czech, który mimo skończonych 40 lat imponuje dynamiką i siłą kopnięć. Najwięcej walk z kolei stoczyła Emilia Szalak w formule light-contact, zresztą z powodu błędu na listach startowych jeden z nich był niejako „nadplanowy”. Mam nadzieję, że ostrawską imprezę na stale wpiszemy w nasz kalendarz, tym bardziej, że organizatorzy zamierzają kolejną edycję przesunąć na październik, co przyczyniłoby się niewątpliwie do jeszcze większego zainteresowania.
Tymczasem w klubie ruszyły już pełną parą zajęcia w nowym sezonie. W najbliższy weekend danowców czeka kolejny start, tym razem na turnieju kickboxingu Czech Open w Pradze, zaś w listopadzie Puchar Polski w kickboxingu w Dwikozach oraz Polish Open Cup w taekwondo w Opolu. Nadal prowadzone są zapisy nowych chętnych. Zajęcia w poszczególnych grupach odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Okulickiego 13. Ich szczegółowy rozkład znajduje się na klubowej stronie www.lkswdan.pl. informacji udziela także trener Piotr Bernat pod numerem telefonu 602 35 15 85. Jak co roku pierwsze dwa tygodnie zajęć są okresem zapoznawczym, wolnym od jakichkolwiek zobowiązań.
Działalność klubu wspiera Gmina Miejska Świdnik i Powiat Świdnicki.