Nigdy więcej stanu wojennego

Po raz drugi w historii TKKF Omega piłkarze uczestniczący w rozgrywkach, organizowanych przez lubelskie Ognisko, oddali na boisku hołd ofiarom i osobom represjonowanym podczas stanu wojennego. 13 grudnia na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie odbyło się piłkarskie spotkanie „Nigdy więcej stanu wojennego! Nigdy więcej komuny!”, w którym zagrały zespoły o wymownych nazwach – Wolność i Niepodległa.


– Cieszę się, że po raz kolejny nie zabrakło chętnych, by oddać hołd i pamięć tym bohaterom, którzy już na trwałe pozostali w naszych sercach – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega. – Tym spotkaniem przypominamy o tych, którzy stanęli twarzą w twarz z tamtejszą czarną rzeczywistością, z komunistycznym systemem władzy.

Nie bali się stanąć do walki, kiedy na ulicach stały: czołgi, milicja i wojsko. Ten mecz przypominał tamte chwile mroczne i ciemne dni i noce stanu wojennego. Przypominał o tych wszystkich, którzy odeszli, walcząc w wielkiej sprawie, jaką była wolna Polska. Ten mecz jest drogowskazem na przyszłość – dodaje Z. Furman.

Organizatorzy meczu dziękują za wsparcie dyrektor SP nr 52 Małgorzacie Stacharskiej, Markowi Wątorskiemu z NSZZ „Solidarność” Zarząd Regionu oraz Wydziałowi Sportu Urzędu Miasta. BAS

WOLNOŚĆ (chłopcy z Bronowic) – NIEPODLEGŁA (Omega) 9:9 w karnych 1:4

Wolność: Mateusz Fornalski, Damian Wawerski, Marek Wilchelm, Paweł Gryta, Oskar Hyćko i Jacek Nowik.
Niepodległa: Adrian Głowacki, Bartosz Grabowiec, Dawid Adamczyk, Jakub Kujawa, Zbigniew Furman.
Bramki: Hyćko 4, Fornalski 3, Wilchelm 2 – Adamczyk 5, Grabowiec 3, Głowacki.