Noclegi w Kazimierzu Dolnym – co musisz wiedzieć, poszukując idealnego miejsca do wypoczynku

Kto żyje w biegu, odpoczywa w bezruchu. Kto na co dzień tkwi za biurkiem, z radością korzysta z aktywnego wypoczynku. Aby naprawdę zregenerować siły, trzeba oderwać się od rutynowych czynności i przejść w zupełnie inny tryb funkcjonowania. Znalezienie idealnego miejsca do wypoczynku jest kluczowe. Warto więc zadać sobie kilka pytań: czy szukamy tętniącego życiem kurortu czy małej wioski w górach? Czy zależy nam na pięknych widokach czy unikatowych zabytkach? A może chcemy znaleźć miejsce, w którym jest równocześnie gwarno i spokojnie, a bajeczne widoki współistnieją z bogatą w zabytki starówką? Jeśli najbardziej odpowiada nam ten ostatni wariant, warto wybrać się do Kazimierza nad Wisłą. To miasto-perełka, którego urokowi trudno się oprzeć.

Jeśli hotel to tylko blisko starówki

Tak, to prawda, że Kazimierz nie jest dużym ośrodkiem, ale w samym mieście oraz w jego najbliższej okolicy jest tyle obiektów wartych zobaczenia, że nocleg blisko starówki znacznie ułatwia zaplanowanie wycieczek. Bezpośrednia bliskość Rynku, na którym tętni nocne życie działa na turystów motywująco. Jeśli przez cały dzień zwiedzało się lokalne atrakcje i ma się w nogach wiele kilometrów, tylko fakt, że wybrany przez nas hotel znajduje się niemal w centrum sprawia, że chcę się wyjść wieczorową porą i podziwiać magiczne zaułki Kazimierza. Można więc wybrać się na leniwy spacer, zimne piwo albo gorącą kawę, przyglądać się miastu, architektonicznym detalom, ludziom, rozgrywający się na płycie Rynku eventom. Zmęczenie jest może dojmujące, ale wizja powrotu do pobliskiego hotelu dodaje otuchy.

W Kazimierzu Dolnym jest mnóstwo hoteli, pensjonatów, apartamentów do wynajęcia. Najbardziej jednak oblegane są noclegi blisko starówki. Willa Pod Basztą usytuowana jest 300 metrów od kazimierskiego Rynku oraz 100 metrów od Wisły. Nasi goście nie mają więc poczucia, że wracając na noc do hotelu, zostawiają za sobą cały urok miasta. Przeciwnie: choć z gwarnego Rynku przemieszczają się w strefę ciszy i spokoju, wciąż są w centrum wydarzeń.

Willa Pod Basztą – mały hotel na wielkie wakacje

Wybierając na weekend, wakacje czy urlop miejsca tak atrakcyjne jak Kazimierz nad Wisłą, warto postawić na możliwie najatrakcyjniej zlokalizowany hotel. Jechać nad ocean i mieć z okna widok na parking? Nigdy! Jechać do Kazimierza nad Wisłą i nie widzieć z okna ani miasta, ani rzeki? Absurd! Hotel Willa Pod Basztą jest mały i doskonały. O jego wyjątkowych walorach przesądzają lokalizacja oraz znajdująca się na miejscu restauracja wraz z pizzerią. Kameralna atmosfera jest wprost idealna, kiedy ma się ochotę spędzić romantyczny weekend w jednym z naszych apartamentów. Planując taki romantyczny wyjazd warto jednak upewnić się, że w tym samym terminie nie podejmujemy wycieczki szkolnej albo nie oddajemy naszych pokojów do dyspozycji uczestnikom jakiegoś firmowego eventu. W naszych progach dobrze czują się zarówno klienci indywidualni, jak instytucjonalni.

Niedrogi nocleg blisko starówki jest na tyle atrakcyjny, że poszukiwanie idealnego miejsca do wypoczynku w Kazimierzu Dolnym zwykle prowadzi gości właśnie do nas. Wychodząc naprzeciw wymogom wszystkich wielbicieli Kazimierza, dostosowaliśmy nasz obiekt do potrzeb wielu różnych grup gości. Organizujemy także uroczystości rodzinne, spotkania firmowe oraz eventy branżowe. Nasze pokoje i apartamenty gotowe są na przyjęcie rodzin z małymi dziećmi, szkolnych grup zorganizowanych czy uczestników konferencji.

Planując pobyt w Kazimierzu nad Wisłą, zaplanujecie także noclegi w Hotelu Willa Pod Basztą. Noclegi blisko starówki to możliwość podziwiania tego pięknego miasta o każdej porze dnia i nocy bez konieczności szukania transportu i kłopotania się o możliwość powrotu o nietypowej porze. A Kazimierz ma to do siebie, że kiedy pójdzie się w miasto, czas zdaje się płynąć zupełnie inaczej…

Artykuł sponsorowany
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here