Nowy przewodniczący

Zbigniew Bajko już nie przewodniczy radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, bo skończyła się kadencja rady. Jej nowym szefem został Piotr Woźny, były przewodniczący rady nadzorczej chełmskiego MPEC.

Dobiegła końca kadencja rady nadzorczej w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Chełmie. Przez ostatnie ponad półtora roku rada działała w składzie: Zbigniew Bajko – przewodniczący, Kacper Woźniak, Elżbieta Hojarska, Wojciech Kierepka i Jarosław Gruszecki. Pierwszą trójkę do rady desygnował prezydent miasta, które jest jedynym właścicielem spółki.

Dwaj pozostali członkowie byli przedstawicielami załogi.

Prezydent Jakub Banaszek na nową kadencję zdążył już powołać nowych reprezentantów do rady nadzorczej. Są nimi: Piotr Woźny, Zbigniew Bajko i Kacper Woźniak. Pierwszy z nich został przewodniczącym. Woźny kierował pracami rady nadzorczej w chełmskim MPEC. Ostatnio był prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Kierował Funduszem do maja br. Wcześniej pracował też jako podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji i ministerstwie przedsiębiorczości i technologii. W czerwcu br. został powołany do Rady Nadzorczej kontrolowanego przez Zygmunta Solorza Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin SA – drugiego pod względem wielkości, krajowego producenta energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Bajko to były prezes MPGK, a także prezydent i wiceprezydent Chełma. Z kolei Kacper Woźniak jest warszawskim adwokatem.

Radę nadzorczą spółki uzupełni jeszcze dwóch przedstawicieli załogi. Wybory mają odbyć się w najbliższym czasie. Przewodniczący rady nadzorczej w MPGK co miesiąc dostaje ryczałt w wysokości ponad 3 000 zł, zaś pozostali członkowie otrzymują wynagrodzenie w kwocie około 1 400 zł. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here