Na nudę narzekać nie mogli

TKKF Omega podsumowało piłkarski zimowy sezon 2016/17. W 26 turniejach, organizowanych przez lubelskie ognisko, udział wzięły aż 42 drużyny!
– Kolejny halowy sezon za nami. Nasza oferta na zimowe popołudnia i wieczory trafiła do dzieci, młodzieży i dorosłych. Staraliśmy się tak dobrać imprezy, by zadowoliły wszystkich naszych uczestników i chyba po raz kolejny nam się to udało – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega.
Najstarsi rywalizowali w XXIV Mistrzostwach Lublina, a także Halowym Pucharze, młodsi walczyli w turniejach o zimowe Grand Prix. Mistrzami po raz kolejny została ekipa Amatora. W rozgrywkach dzieci i młodzieży bezsprzecznie najlepsza była Starówka.
Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia w Lublinie”, który medialnie wspierał rozgrywki Ogniska TKKF Omega, organizatorzy dziękują: Wydziałowi Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, dyrektor SP Nr 52 Małgorzacie Stacharskiej, nauczycielowi z „52” Arturowi Grądzielewskiemu, Katarzynie Urban, szefowej hurtowni sportowej Olimp Sport Trofea z Al. Piłsudskiego oraz Markowi Wójcikowi z MW Sport. MAG

Najlepsi

Open
Zespoły: 1. Amator, 2. Spartan, 3. AŚ Lublin
strzelec: Rafał Mitura (Osada) – 26 goli
bramkarz: Patryk Winiarski (Spartan)
zawodnik: Przemysław Wójciuk (AŚ Lublin)
super zawodnik: Adrian Wrona (Amator)
Fair Play zawodnik: Paweł Plak (Dalimex)

Dzieci i młodzież
Zespoły: 1. Starówka, 2. FC Felin City, 3. Manhatan
strzelec: Norbert Barszczuk (Starówka) – 99 goli
bramkarz: Mirosław Kuzioła (Starówka)
zawodnik: Jakub Ptasiński (FC Felin City)
trener: Robert Żaba (Manhatan)
Fair Play zawodnik: Andrzej Marczak (EL Polacco)

W liczbach

26 turniejów
42 drużyny
254 mecze
1462 bramki