Obrońcy tytułu znowu przegrali

Pegimek zremisował z Metalowcami 3:3

Za nami trzecia kolejka spotkań w Kaladi Sport Extralidze. Emocji znowu nie zabrakło!

Pegimek prowadził do przerwy z Metalowcami 2:0 i ledwo uratował remis. Hat-trickiem i to w ciągu zaledwie 6 minut popisał się Mateusz Wilk. Jeden punkt dla Pegimeku w ostatnich sekundach silnym strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego uratował Adrian Kalita. „Adi” po trzech meczach ma już na swoim koncie 7 goli!
W drugiej potyczce obrońcy tytułu mistrzowskiego, czyli Propaganda prowadziła do przerwy z Dywanami 2:0, a mimo to po końcowym gwizdku arbitrów musiała zejść z placu gry pokonana!
Decydujący gol dla „dywaników” autorstwa Bartłomieja Barwiaka padł niespełna pół minuty przed zakończeniem meczu! To druga porażka w trzecim meczu najlepszego zespołu poprzedniej edycji PALSP.
SAWA zdobyła punkty walkowerem, ponieważ na mecz nie stawiła się ekipa TKKF Świt/Perła Mełgiew. Tylko częściowym usprawiedliwieniem nieobecności drużyny z Mełgwi może być fakt, że dzień później mieli grać ciężki, wyjazdowy mecz B klasy z KS Bronowice.

KALADI SPORT EXTRALIGA

3. kolejka
Pegimek – Metalowcy 3:3 (2:0)
Pegimek: Sebastian Pietroń, Konrad Podstawka, Mateusz Selwa, Adrian Kalita, Mateusz Kozłowski, Łukasz Różycki oraz Mateusz Kot, Konrad Maziarczyk, Dominik Szponar.
Metalowcy: Tomasz Kasak, Dariusz Komarzeniec, Michał Gołąb, Paweł Kasak, Jakub Szczuka, Mateusz Wilk oraz Bartłomiej Jaszczewski, Jarosław Komarzeniec, Paweł Socha, Maksymilian Kuś.
Bramki: Adrian Kalita 6, 30, Mateusz Kozłowski 5 – Mateusz Wilk 23, 24, 29.
Dywany Łuszczów – Propaganda 3:2 (0:2)
Dywany: Kyrylo Mushtai, Jakub Bomba, Maciej Kędziora, Mariusz Skorek, Kamil Cieśla, Bartłomiej Barwiak oraz Piotr Wójtowicz, Tomasz Kwiatosz, Sebastian Witkowski, Łukasz Kowalik.
Propaganda: Piotr Chlebuś, Grzegorz Limek, Jakub Solarski, Rafał Pyda, Jacek Kochalski, Paweł Szyjduk oraz Paweł Chlebuś, Piotr Skiba, Wojciech Pogorzelski, Michał Skoczylas.
Bramki: Kamil Cieśla 16, 20, Bartłomiej Barwiak 30 – Paweł Szyjduk 5, Rafał Pyda 10.
TKKF Świt/Perła Mełgiew – SAWA 0:3 v.o . Drużyna TKKF Świt/Perła Mełgiew nie stawiła się na mecz.
Mecz Policja – Soft Bait Systems został przełożony na wtorek 9 maja na godz. 20.20
1. Dywany 3 9 9-5
2. Metalowcy 3 7 10-8
3. SAWA 3 6 8-3
4. Pegimek 3 4 13-8
5. Soft Bait 2 3 4-4
6. Propaganda 3 3 5-9
7. Świt/Perła 3 0 4-9
8. Policja 2 0 4-11
W następnej kolejce – 9 maja godz. 18.00: Dywany Łuszczów – TKKF Świt/Perła Mełgiew * 18.35: Propaganda – Metalowcy * 19.10: Soft Bait Systems – Pegimek * 19.45: SAWA – Policja.