Obst Team Chełm na Białorusi

Maratony Kresowe już po raz szósty wjechały na Białoruś. Maraton Kresowy odbył się tam 18 lipca. Podobnie jak poprzednio start i meta były zlokalizowane nad niezwykle malowniczą śluzą Dąbrówka nad Kanałem Augustowskim niedaleko miejscowości, Sopoćkinie.
– Trasa była bardzo urozmaicona – opowiada uczestnik Maratonu Wiesław Wójtowicz. – Wiele pięknych widoków na otwartych przestrzeniach, solidne wzniesienia do pokonania, leśne odcinki z korzeniami, bagnisty teren z wąskimi ścieżkami a nawet rzeczka po osie kół do sforsowania.
Łącznie na 4 dystansach wystartowało ponad 720 uczestników z Litwy, Rosji, Białorusi oraz Polski. Na dystansie 65 km rywalizowało 195 zawodników. Wysokie 13. miejsce open zajął Wiesław Wójtowicz, który w swojej kat. wiekowej był pierwszy, mimo straty 3 minut przez pomylenie trasy. Kolejne miejsca na tym dystansie zajęli: Sławomir Wełna 45. w open i 7. w swojej kategorii, Janusz Wolanin 61. w open i 5. w swojej kategorii, Patryk Wolanin 141 w open i 4. w swojej kategorii.
W półmaratonie Katarzyna Błaszczak była druga w kategorii kobiety sport, w open – 111., a wśród 74 startujących pań zajęła 10 miejsce. Zbigniew Kraska zajął siódmą pozycję w Super Master i 105. w open. Łukasz Śniadówka był 37. w kategorii Elita i 126. w open.(red)