Oby tak grali w lidze!

Koszykarze TBV Startu Lublin, przygotowujący się do nowego sezonu w Energa Basket Lidze, wygrali kolejny turniej! Po zwycięstwie przed tygodniem we Włocławku, tym razem podopieczni trenera Davida Dedka okazali się najlepsi w zawodach Browar Kociewski Cup, rozegranych w Starogardzie Gdańskim.

W finałowym spotkaniu „czerwono-czarni” pokonali gospodarzy turnieju, Polpharmę 78:75. Wcześniej, w półfinale lublinianie uporali si z Treflem Sopot, wygrywając różnicą aż 36 punktów – 96:60. Najlepszym zawodnikiem w szeregach lubelskiej drużyny był James Washington, który w finale zdobył aż 27 punktów. 30-letni amerykański rozgrywający został wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju.

Koszykarze TBV Startu ligowe rozgrywki rozpoczną 7 października spotkaniem w hali Globus w Lublinie z warszawską Legią. BAS

TBV Start Lublin

– Trefl Sopot 96:60 (24:14, 19:16, 28:14, 25:16)

– Polpharma Starogard Gdański 78:75 (19:24, 23:17, 14:22, 19:15)

TBV Start: Czerlonko 16 i 6, Dziemba 15 i 11, Washington 12 i 27, Gospodarek 11 i 6, Upson 11 i 4, Szymański 10 i 2, Morris 10 i 0,, Dutkiewicz 9 i 11, Mirković 2 i 12, Kowalski, Pelczar.