Oby tak w lidze!

W meczu z Tomasovią Tomaszów Lubelski zarówno Konrad Olszewski, nowy bramkarz Motoru ostatnio grający w KSZO Ostrowiec Św., jak i obrońcy lubelskiej drużyny spisywali się znakomicie

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek III ligi piłkarze lubelskiego Motoru imponują skutecznością. W rozegranych w sobotę na bocznym boisku Areny Lublin grach kontrolnych z czwartoligowcami z Tomaszowa Lubelskiego i Lubartowa zdobyli aż osiem goli! Podopieczni trenera Mariusza Sawy pokonali Tomasovię 2:0, a Lewart aż 6:2!

W obu meczach, co szczególnie cieszy nie zawodzili napastnicy. W pierwszym spotkaniu z tomaszowianami do siatki trafiali młodzieżowcy, Rafał Dusiło i Szymon Rak.

W drugiej potyczce hat-tricki zaliczyli doświadczony Konrad Nowak oraz pozyskany w letniej przerwie Piotr Darmochwał.

W starciu z Tomasovią po raz pierwszy w Motorze zagrał Grzegorz Bonin, z Lewartem zadebiutował z kolei w „żółto-biało-niebieskich-barwach” słowacki obrońca Michal Ranko (sylwetkę zawodnika przedstawiamy poniżej).

Wystąpili także pozostali nowi gracze: Tomasz Brzyski, Dawid Pożak, Irakli Meschia, Michał Gałecki i bramkarz Konrad Olszewski.

Tym razem trener Mariusz Sawa testował tylko jednego zawodnika. Po raz kolejny sprawdzał 22-letniego Roberta Majewskiego z Piaseczna. Rosły, mierzący ponad 190 cm środkowy obrońca znowu spisywał się bez zarzutów i na pewno jeśli zostanie będzie wzmocnieniem defensywy lubelskiej ekipy, świetnie kierowanej przez Brzyskiego, który w letniej przerwie postanowił wrocić do Lublina i pomóc zespołowi wywalczyć upragniony awans do II ligi. BAS

 Ze słowackiej ekstraklasy do Lublina

W ubiegłym tygodniu nowym zawodnikiem Motoru został Słowak Michal Ranko.
24-latek jest wychowankiem AS Trenczyn. Przez ostatnie dwa lata grał w klubach słowackiej ekstraklasy. Jesień 2016 roku spędził w FC Zlate Moravce-Vrable (14 spotkań, 1 gol), zimą zaś przeniósł się do FK Senica.
W rundzie wiosennej 2017 zagrał we wszystkich 12 spotkaniach ekipy z Senicy. W sezonie 2017/2018 – na boisku pojawił się aż w 31 meczach, zdobył 2 bramki i zanotował 2 asysty.