Oddali hołd bohaterom

Ponad 600 uczestników wzięło udział w niedzielę w Ogrodzie Saskim w Lublinie w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Rywalizowano na dwóch dystansach: 1963 m, symbolizującym datę śmierci ostatniego z walczących Józefa Franczaka, ps. Lalek oraz trzykrotnie dłuższym – 5889 m.
Na krótszej trasie najszybszy był Michał Kitliński z AZS UMCS Lublin. 19-latek, który przed dwoma tygodniami został brązowym medalistą halowych mistrzostw Polski do lat 20 w biegu na 800 metrów, pokonał dystans w 6 minut i 5 sekund. Na mecie wyprzedził klubowych kolegów: Kamila Oleszka (6:13) i Darka Samarczenko (6:31). Wśród kobiet najszybsza była Martyna Bugała z AZS UMCS (7:58). Druga była Joanna Gąszczyk (8:17), a trzecia Ewa Tarnowska (8:42). Bieg ukończyło 179 uczestników.
Dłuższy dystans najszybciej, w 20 minut i 53 sekundy pokonał lublinianin Dariusz Listopad. – Ten bieg ma bardzo ważny wymiar. Wspominamy Żołnierzy Wyklętych. Warto oddać cześć, tym, którzy walczyli o naszą wolność – wyznał na mecie zmęczony zwycięzca.
Drugie miejsce zajął Marcin Porada z Jasionki (21:54), a trzecie Paweł Kozyra z Lublina (21:57). Tuż za podium uplasował się Łukasz Augustyniak z Biegającego Świdnika (22:39).
Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kinga Kacuga z Bałtowa (23:38), wyprzedzając na podium lublinianki: Olgę Zarzeczną (25:57) i Agnieszkę Cieśluk (27:05). Do mety dobiegło 324 zawodników i 99 zawodniczek. BAS