Ogniwo wygrało turniej europosła

Ogniwo Chełm, prowadzone przez Jacka Kłosa, zwyciężyło w pierwszej edycji europejskiego turnieju piłki nożnej, jaki odbył się na boiskach przy UMCS w Lublinie. Rywalizowali chłopcy w wieku 10-12 lat. Turniej odbył się z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.

Oprócz meczów zorganizowano liczne konkursy i zabawy. Nie zabrakło znanych postaci ze świata futbolu. Konkurs rzutów karnych poprowadził np. Zygmunt Kalinowski – członek reprezentacji Polski, która zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w piłce nożnej w 1974 r. W turnieju świetnie zaprezentowali się młodzi piłkarze Ogniwa Wierzbica, prowadzeni przez Jacka Kłosa, którzy bez problemu przeszli eliminacje, a w finale pokonali 1:0 UKS Jabłoń. Trzecie miejsce zajęła Gmina Puchaczów, która wygrała z Football Academy Kraśnik 3:1.

– Choć na podium są tylko trzy miejsca, to chciałbym pogratulować wszystkim drużynom bo spisaliście się na medal! Obserwując niedzielne rozgrywki wiem, że w naszym województwie jest mnóstwo młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy może już w niedalekiej przyszłości wejdą w skład polskiej reprezentacji piłki nożnej i będziemy mogli ich obserwować na dużym ekranie podczas światowych rozgrywek! Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że niedzielny Turniej był dla Was okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim dobrą zabawą! – podsumował rozgrywki Krzysztof Hetman na swojej stronie internetowej. (kg)