Ogólnopolski sukces siatkarzy Tempa!

Mikołaj Miszczuk i Konrad Stokłosiński z Tempa Chełm zwyciężyli w finale ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w siatkówce plażowej kadetów. Mało tego, Mikołaj został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw!

Reprezentanci Tempa Chełm nie mieli sobie równych już w turnieju półfinałowym, który odbył się w Warszawie w dniach 3-5 lipca. Dwa tygodnie później, podczas finału ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, jaka również odbyła się w stolicy, Mikołaj Miszczuk i Konrad Stokłosiński w całych zawodach stracili zaledwie jednego seta. W walce o pierwsze miejsce zawodnicy Tempa pokonali 2:0 (21:17, 21:16) Szymona Karnkowskiego i Alberta Krzewińskiego z Bzury Ozorków. – Zawody stały na wysokim poziomie – mówi Wojciech Miszczuk, trener Tempa.- Siatkówka plażowa, jako cała dyscyplina, mocno poszła do przodu. Nie jest już tak, jak dwadzieścia lat temu. W Polsce pojawiło się kilka ośrodków siatkarskich, a mecze plażówki są transmitowane w telewizji. Nie ma co ukrywać, w ten sport idą ogromne pieniądze. To wszystko przekłada się także na młodzież, która coraz chętniej trenuje właśnie siatkówkę plażową. Są też dzieci, które rozpoczynają przygodę z siatkówką na hali i rezygnują z niej na rzecz plaży – dodaje. Złoty medal kadetów Tempa to największy sukces w historii klubu z Chełma. (kg)