Oj, będzie się działo na lubelskim niebie!

Sport balonowy w najlepszym wydaniu powraca na Lubelszczyznę. Już za niespełna cztery tygodnie w Nałęczowie odbędą się 3. Mistrzostwa Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze!

Decyzja o tym, że Nałęczów zorganizuje zawody, zapadła podczas marcowej konferencji Światowej Organizacji Lotniczej FAI, która odbyła się na Majorce. Prawie 40 delegatów z całego świata zdecydowało o organizacji kilku ważnych imprez, w tym 3. Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze. W ostatecznej rozgrywce oprócz lubelskiego uzdrowiska była brana pod uwagę propozycja ze Stanów Zjednoczonych. Delegaci wybrali ostatecznie Nałęczów! Jak podkreśla Adam Gruszecki, dyrektor Aeroklubu Lubelskiego, głównego organizatora mistrzostw, delegaci wzięli pod uwagę między innymi bogate doświadczenie w organizacji podobnych imprez, wysokie referencje i bardzo pozytywne opinie środowiska, a także wiele innych argumentów, na przykład klimat, warunki terenowe czy zaplecze socjalne dla uczestników,

Od 6 do 11 sierpnia w Nałęczowie rywalizować będą 34 zawodniczki z 14 państw z 5 kontynentów. Swój udział zadeklarowały między innymi ekipy z najdalszych zakątków globu: z Japonii, Brazylii, Australii i Stanów Zjednoczonych.

To już trzeci turniej, w którym o miano mistrzyni świata rywalizować będą kobiety, a drugi w Polsce. W obydwu wcześniejszych imprezach – w Lesznie i w Birstonas na Litwie – zwyciężała Australijka Nicola Scaife, która będzie bronić swojego tytułu w Nałęczowie.

Program mistrzostw oraz imprez towarzyszących zawodom można znaleźć na stronie internetowej skrzydlatynaleczow.pl oraz na profilu 3. Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze na Facebooku. MAG