Okazała wygrana na jubileusz PLFA

„Biało-czerwona jesień w Lublinie”, cykl spotkań z udziałem reprezentacji Polski w różnych dyscyplinach, dobiegła końca.

 

Po piłkarskich młodzieżowcach, koszykarzach i rugbistach, którzy udanie walczyli w mieście nad Bystrzycą o punkty w eliminacjach, a także żużlowcach, którzy rywalizowali w towarzyskim meczu z Duńczykami, w sobotę na Arenie Lublin zaprezentowali się futboliści.
Towarzyskie spotkanie z Holendrami przypadło dokładnie w 10. rocznicę rozegrania pierwszego meczu w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego! Naszym zawodnikom bardzo zależało, by uczcić ten jubileusz wygraną.
Udało się, choć spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości 7:0. Biało-czerwoni, niesieni dopingiem ponad 1500 kibiców, zgromadzonych – mimo niesprzyjającej aury – na Arenie Lublin, pokonali znacznie wyżej notowanych Holendrów 41:14.
Zwycięstwo Polaków cenne jest jeszcze z jednego powodu. W trzech poprzednich tegorocznych spotkaniach nasi reprezentanci przegrywali łącznie zaledwie różnicą 10 punktów – 2 z Duńczykami (6. drużyną Europy), jednym przyłożeniem ze Szwedami (5. drużyna Europy) i jednym punktem z Węgrami.

W przyszłym roku przed naszą reprezentacją udział w The World Games, które odbędą się we Wrocławiu. Po meczu z Holendrami można liczyć na udany występ Polaków w tych zawodach. MAG