Oleje o wyjątkowych właściwościach

Najzdrowsze oleje są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i posiadają wiele witaminy E. Choć olej to tłuszcz to jest wyjątkowo zdrowy, ponieważ jest roślinny. Oleje w ostatnich latach robią zaskakującą „karierę”. Które z nich są najzdrowsze? Przedostaliśmy się przez gąszcz informacji o tłuszczach i wybraliśmy dwa najlepsze.

Zdrowe oleje

Są to produkty, których używamy na co dzień w kuchni do przyrządzania różnych dań. Niektóre z nich są zdrowe, inne z kolei szkodzą naszemu zdrowiu. Warto na co dzień korzystać z olei o wysokiej jakości. Zdrowe tłuszcze powinny na co dzień zagościć w naszym menu. Wybór olei jest obecnie bardzo duży. Wystarczy spojrzeć na sklepowe regały by dostać zawrotów głowy. Co więcej, warto się zainteresować olejami, ponieważ te dostępne w sklepach często różnią się bardzo od siebie i są wbrew pozorom wykonywane z zupełnie odmiennych składników. Wybierając olej warto zastanowić się w jakim celu chcemy go wykorzystać. Stosowanie olejów w kosmetyce znane jest już od tysięcy lat – znany wszystkim ojciec medycyny Hipokrates zalecał stosowanie olejków do kąpieli i masaży. Warto jednak pamiętać, że olej olejowi nierówny.

Oleje z konopi siewnych są znane przede wszystkim z pozytywnym wpływem na leczenie onkologiczne oraz zapobiegawcze przed nowotworem. Oleje te wytwarzane są najczęściej z legalnych i całkowicie bezpiecznych konopi siewnych. Jest to obecnie bardzo znana i skuteczna forma przyjmowania kannabidiolu. Olej ten posiada korzennoo-orzechowy smak. Więcej o tych olejach możecie przeczytać na blogu olej-z-konopi.pl. Z pewnością warto wypróbować te oleje i sprawdzić ich właściwości.

Kolejnym wartym uwagi olejem jest olej lniany. Wyciskany on jest z nasion lnu. Jest to źródło niezbędnego kwasu OMEGA-3. Olej ten jest znakomity do zdrowej diety oraz jako naturalny kosmetyk. Największą zaletą oleju z nasion lnu jest wysoka zawartość tzw. niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, których człowiek nie potrafi samodzielnie wytworzyć w swoim organizmie. Jest on coraz częściej docenianym składnikiem w kuchni, wykorzystywanym najczęściej na zimno jako składnik dań i sałatek.

Zdrowe oleje mają korzystny wpływ na pracę naszego mózgu czy też mięśnia sercowego. Ponadto spożywanie odpowiednich olejów na zbawienne znaczenie dla naszej cery. O dobroczynnych właściwościach olejów, medycyna naturalna wiedziała od zawsze. Niech powyższy artykuł będzie dla Was inspiracją do stosowania zdrowych olejów! Z pewnością nie warto bać się olejów, tylko dlatego, że są tłuszczami.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here