Ósemka bez basenu

Przynajmniej do końca pierwszego półrocza tego roku szkolnego, a pewnie i dłużej, basen w ZSO nr 8 w Chełmie będzie nieczynny. Budynek musi zostać wyłączony z użytku z powodu złego stanu dachu.

Przed tygodniem pisaliśmy, że to, czy basen w ZSO nr 8 w Chełmie zostanie udostępniony uczniom i mieszkańcom, stoi wciąż pod znakiem zapytania. Dziś już wiadomo, że przynajmniej przez pierwsze półrocze rozpoczynającego się właśnie roku szkolnego, a najpewniej i dłużej, pływalnia będzie nieczynna.
– Zleciliśmy przeprowadzenie ekspertyzy budynku basenu specjalistycznej firmie i wynika z niej, że stan dachu może zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu użytkowników. Dlatego wystąpiliśmy do nadzoru budowlanego o wyłączenie budynku z użytkowania. Zaznaczam, że chodzi jedynie o dach. Woda w basenie spełnia wszelkie normy, a wszystkie urządzenia są sprawne – mówi Stanisław Mościcki, wiceprezydent Chełma.
W przyszłorocznym budżecie miasto chce zapisać środki na modernizację dachu pływalni. Do czasu, kiedy nie zostanie on naprawiony, uczniowie „Ósemki” będą korzystać z basenu przy I Liceum Ogólnokształcącym.
– Po 10 września będziemy wiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie na basen przy I LO. Mamy świadomość, że nie wszyscy będą mogli z niego korzystać w takim wymiarze, jakby chcieli. Gdy ruszy aquapark, część zajęć będzie mogła odbywać się również tam – dodaje S. Mościcki. (kw)