Osiedle przy Nadtorowej

Przy ul. Nadtorowej w Chełmie powstaje zamknięte osiedle domków jednorodzinnych o szeregowej i bliźniaczej zabudowie. Inwestor, chełmska firma „Łubex”, docelowo chce tam wybudować 60 budynków mieszkalnych, każdy z użytkowym poddaszem. To pierwsza tego typu inwestycja w Chełmie na dużą skalę.

 

Domy swoją atrakcyjną ceną mają zachęcać potencjalnych nabywców i skutecznie konkurować z mieszkaniami w blokach. Obecnie przy Nadtorowej trwa budowa sześciu domów o szeregowej zabudowie. Jak mówi Krzysztof Łuba, właściciel firmy „Łubex”, wszystkie sprzedały się na pniu. – Nie organizowaliśmy żadnej akcji promocyjnej, a mimo to byli chętni – opowiada.
To świadczy o niemałym zapotrzebowaniu w mieście na budownictwo jednorodzinne. W ostatnich latach powstało kilkanaście, albo i więcej, budynków wielorodzinnych, natomiast żadna firma nie odważyła się na budowę osiedla domów jednorodzinnych na dużą skalę. W większych miastach podobne osiedla są budowane od wielu lat.
Taki plan ma właśnie firma „Łubex”. – Sporo czasu zajęło nam kupno terenów inwestycyjnych przy Nadtorowej – opowiada Krzysztof Łuba. – Obszar ten, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego miasta, jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną. Mogą na nim powstać tzw. szeregowce i bliźniaki. Nasz plan obejmuje budowę aż 60 tego typu budynków. Wszystkie z użytkowym poddaszem. Całe osiedle będzie zamknięte. Teren przy ul. Nadtorowej to dobry punkt, bardzo blisko centrum miasta.
Budowane domy mają 115 i 117 m kw. powierzchni użytkowej. W każdym znajdują się m.in. cztery pokoje, salon i garaż. Cena? 2 400 zł za metr kwadratowy brutto może skusić niejednego potencjalnego nabywcę. Dom w zabudowie szeregowej to wydatek rzędu 280 tys. zł, a bliźniaczej – 300 tys. zł. (ps)