Osiem medali Cementu Gryf

W weekend w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w zapasach. Drużynowo w klasyfikacji pań triumfował Cement Gryf Chełm, który wywalczył dwa złote, jeden srebrny i pięć brązowych medali. Ani razu na podium nie stanęła zawodniczka Olimpijczyka Chełm.

Na najwyższym stopniu podium stanęły Katarzyna Kamińska w wadze do 53 kg i Maria Świeczak – 57 kg. Srebrny medal w kat. wag. do 76 kg wywalczyła Anna Urbanowicz. Brązowe krążki zdobyły: Anna Król – 50 kg, Alicja Piersa – 53 kg, Karina Konarska – 62 kg oraz Monika Misiura i Beata Federowicz – obie 68 kg. Piąte miejsca w wadze do 50 kg wywalczyły Marta Lewandowska i Izabela Lewandowska – obie Olimpijczyk Chełm oraz Dorota Struszewska (Cement Gryf) – 76 kg.

Miejsca 7-8 zajęły dwie zawodniczki Olimpijczyka Chełm, Monika Pędzińska w kat. wag. do 68 kg i Andżelika Wisiecka do 76 kg. Drużynowo Cement Gryf Chełm zajął pierwsze miejsce, druga była Unia Racibórz, trzeci – AZS AWF Warszawa, a czwarty – Olimpijczyk Chełm.

Na chełmskich matach rywalizowali także panowie w stylu wolnym. Brązowy medal w kategorii do 65 kg wywalczył Tomasz Stasicki z LMKS Krasnystaw. Piąty w wadze do 86 kg był Konrad Rusiński z klubu Zapasy Włodawa, a dziesiąty – Szymon Gamla z Krasnegostawu. (kg)