Osiem medali Kanku

Karatecy z klubu Karate Kyokushin Kanku z Chełma wzięli udział w czwartym ogólnopolskim turnieju karate kyokushin o puchar wójta gminy Zamość. W zawodach wzięło udział blisko 180 sportowców. Chełmskie Kanku reprezentowało 9 zawodników.

Wśród sędziów maty znaleźli się m.in. sensei Waldemar Kozioł i sensei Krzysztof Kozioł. Turniej miał charakter międzynarodowy, bo poza zawodnikami z województwa lubelskiego i podkarpackiego, uczestniczyli w mim Ukraińcy z Lwowa, Rawy Ruskiej i Żółkwi. Chełmianie wywalczyli 8 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 3 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium w kat. kumite dzieci 6-7 lat stanął Alan Komasara, drugi w kat. 8-9 lat do 30 kg był Patryk Wiącek, srebro wywalczyli też: Natalia Bakun (10-11 lat pow. 45 kg), Natalia Szopa (12-13 lat do 50 kg) oraz Rafał Bolesławski (12-13 lat do 60 kg). Brąz zdobyli z kolei: Wiktor Klimowicz (8-9 lat do 35 kg), Estera Szopa (8-9 lat pow. 35 kg) i Paweł Wiącek (16-17 lat do 70 kg). Czwarte miejsce w kat. junior młodszy 14-15 lat do 60 kg zajął Kacper Grządkowski. (k)