Ósme miejsce Dawida Lamparta

Dawid Lampart nawiązał w finale Złotego Kasku walkę z najlepszymi

Dawid Lampart, żużlowiec Speed Car Motoru Lublin zajął ósme miejsce w finale Złotego Kasku.

Lampart wygrał jeden bieg – 10., w którym. przyjechał przed Krzysztofem Kasprzakiem, Bartoszem Zmarzlikiem i Grzegorzem Zengotą, dwa razy był drugi, raz trzeci i raz minął linię mety jako ostatni.

Czwartkowe zawody na torze w Pile z 13 punktami wygrał Jarosław Hempel z Fogo Unia Leszno. Drugi z 11 pkt. był Bartosz Zmarzlik z Cash Broker Stal Gorzów, a trzeci klubowy kolega zwycięzcy, Janusz Kołodziej, który w walce o podium w dodatkowym biegu okazał się szybszy od Bartosza Smektały (Fogo Unia), Macieja Janowskiego (Betard Sparta Wrocław) i Krzysztofa Buczkowskiego (MRGARDEN GKM Grudziądz).

Czołowa piątka zawodów rozgrywanych w Pile zagwarantowała sobie awans do eliminacji do GP 2019. MAG