Ostatnie minuty dla Unii

UNIA BIAŁOPOLE – GRANICA DOROHUSK 3:1 (1:0)
1:0 – Zwolak (45 wolny), 1:1 – Słomka (67), 2:1 – Hrui (85 karny), 3:1 –Jabłoński (90+2).
UNIA: Wikło – W. Bureć, Nazaruk (88 Sz. Kogut), Komosa (66 Tabuła), Zwolak, Stepaniuk, Zdybel (81 J. Łukaszewski), Hrui, Ciołek (80 Fedec), Jabłoński. Trener – Sebastian Kogut.
GRANICA: Kopeć – Łabęcki (54 Furmanik), P. Ruszkiewicz (88 Sokołowski), Kozak, Miksza, Okoń, Niemiec, Słomka, Swatek, Szymczuk, Zagoła. Trener – Arkadiusz Słomka.
Sędziowali: Grodek oraz Kowalski i Neckar.
W pierwszej połowie meczu w Białopolu na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Sporo było walki w środku pola, ale ani goście, ani gospodarze nie zagrażali poważnie bramce rywala. – To było takie trochę weekendowe granie – przyznał po ostatnim gwizdku Jan Ostrowski, prezes Unii. Wszystko zmieniło się w ostatniej minucie pierwszej połowy. Gospodarze wywalczyli rzut wolny z odległości ok. 25 metrów od bramki bronionej przez Piotra Kopcia. Do futbolówki podszedł Bartłomiej Zwolak, uderzył mocno, piłka odbiła się od jednego z zawodników Granicy i wpadła do siatki. – Po zmianie stron graliśmy lepiej i stworzyliśmy sobie kilka ciekawych sytuacji. Po jeden z nich udało się nam wyrównać – mówi Arkadiusz Słomka, trener zespołu z Dorohuska. To właśnie grający trener zamknął ładnie kontrę Granicy
w 67 min. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jeden z obrońców gości niepotrzebnie sfaulował we własnym polu karnym zawodnika Unii i Hrui wykorzystał „jedenastkę”. – Za wszelką cenę chcieliśmy wyrównać, straciliśmy jednak piłkę, poszła kontra i gospodarze zdobyli trzeciego gola. To kolejny mecz z gatunku takich, gdzie gra jest lepsza niż wynik. Szkoda. Mam nadzieję jednak, że chłopaki uwierzą w siebie, bo mają możliwości by grać lepiej i osiągać lepsze rezultaty – podsumowuje Słomka. (kg)

1. Start 17 43 14-1-2 55-21
2. Różanka 17 38 12-2-3 57-17
3. Unia B. 17 35 11-2-4 50-27
4. Sparta 17 35 11-2-4 47-26
5. Hetman 17 30 9-3-5 34-27
6. Granica 17 28 9-1-7 41-36
7. Frassati 17 30 9-3-5 44-28
8. Brat 17 21 6-3-8 40-37