Otylia Swim Tour zawita do Lublina

Otylia Jędrzejczak (z lewej) i Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina

W sobotę Lublin odwiedziła Otylia Jędrzejczak. Wizyta nie była przypadkowa. Była mistrzyni olimpijska i świata nie tylko nagradzała najlepszych zawodników Akademickich Mistrzostw Polski, ale także w obecności Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępcy prezydenta Lublina poinformowała o tegorocznej edycji Otylia Swim Tour, czyli kompleksowych zajęciach dla początkujących pływaków, które 27 kwietnia odbędą się w Kozim Grodzie.


– Jestem bardzo zadowolona, że w tym roku Lublin znalazł się wśród pięciu miast, w których zorganizujemy Otylia Swim Tour, tym bardziej, że w mieście jest nie tylko dobry klimat dla sportu, ale także coraz więcej pięknych obiektów, w tym właśnie nowoczesna pływalnia – powiedziała Otylia Jędrzejczak.

W pierwszej odsłonie OST w Lublinie weźmie udział aż 200 osób. Zajęcia z dziećmi prowadzi dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak.

Wszyscy uczestnicy Otylia Swim Tour otrzymują pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. firmy Renault i Henryk Kania.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza w Lublinie współfinansowana jest ze środków Miasta Lublin.