Pasja Mariana Iskry wygrana

Blisko czterdziestu zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy POM Iskra Piotrowice, wzięło udział w meczu oldbojów, uświetniającym 40-lecie pracy Mariana Cienkiery, zawodnika, a następnie kierownika sekcji piłki nożnej i drużyny seniorów w podlubelskim klubie.

Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru w swojej piłkarskiej karierze zaliczył krótki epizod w POM Iskra Piotrowice. Przez sezon, po zakończeniu studiów w bialskiej AWF, grał w drużynie z Piotrowic

W meczu, odbywającym się pod hasłem „Pasja Mariana Iskry wygrana”, zagrały dwa zespoły – „miejscowych”, prowadzony przez Ireneusza Rapy i „dojeżdżających do Piotrowic z Lublina rowerem”, jak żartował trener tej drużyny, Leszek Wójcik, jeden z inicjatorów rozegrania spotkania.
Mecz, mimo że w obu drużynach nie brakowało 50- i 60-latków (najstarszy, Czesław Ziętak, który w latach 80-tych trafił do POM z Motoru Lublin, to rocznik 1954!), przebiegał w niezłym tempie i obfitował w wiele ciekawych akcji, a także goli. Najpiękniejszego, z tych określanych „stadiony świata”, atomowym uderzeniem z ponad 35 metrów zdobył Piotr Skrzypczyński.
Na listę strzelców w ostatniej akcji spotkania, ustalając wynik na 4:4, wpisał się także Marcin Wójcik z… kabaretu Ani Mru Mru, który przed laty przez sezon występował w drużynie z Piotrowic! BAS

Mecz oldbojów POM Iskry Piotrowice

Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, wręcza pamiątkową paterę Marianowi Cienkierze

Niebiescy – Zieloni-pomarańczowi 4:4 (3:0)
Niebiescy: Piotr Tomaszewski, Piotr Sawicki, Jarosław Golisz, Jacek Borkowski, Marcin Wójcik, Marcin Goździołko, Piotr Skrzypczyński, Grzegorz Linart, Tomasz Rossa, Grzegorz Bodenko, Michał Gawroński, Marcin Kowalski, Grzegorz Brzozowski, Krzysztof Ożóg, Czesław Ziętak. Trener: Leszek Wójcik.
Zieloni: Grzegorz Glegoła, Grzegorz Piwnicki, Bogdan Trybulski, Paweł Pijanowski, Marcin Wałachowski, Mirosław Tkaczyk, Tomasz Woźniak, Jacek Jamróz, Grzegorz Klimek, Grzegorz Wawszczak, Grzegorz Orłowski, Paweł Piwnicki, Piotr Otrocki, Ryszard Skrzypczak, Piotr Woszczek, Konrad Maciejczyk, Paweł Kamiński, Krzysztof Chmielik. Grający trener: Ireneusz Rapa.
Bramki: 1:0 Skrzypczyński 8, 2:0 Goździołko 22, 3:0 Borkowski 31, 3:1 Wawszczak 56, 3:2 Wawszczak 64, 3:3 Pijanowski 66, 3:4 Pijanowski 69, 4:4 Wójcik 70.

Komentarze