Patriotyczna majówka

W plenerowych koncertach symfonicznych, zgromadzeniach czy inscenizacjach teatralnych uczestniczyli w ubiegłym tygodniu mieszkańcy Lublina i Świdnika. Pod hasłem „Święto Dwóch Unii”, nawiązującym do 450. rocznicy zawarcia unii lubelskiej i 15-lecia wstąpienia do UE, obchodziliśmy m.in. 15. rocznicę wstąpienia Polski do europejskich struktur.


W środę, 1 maja, w samo południe lublinianie odśpiewali „Odę do radości”, czyli nieoficjalny hymn Unii Europejskiej. Najmłodsi mogli wziąć udział w Festiwalu Dzieci, czyli pikniku rodzinnym z zabawami, warsztatami, spektaklami, grami interaktywnymi i konkursami o UE. Mieszkańcy mogli też wysłuchać koncertu symfonicznego „Lublin dla Europy”.
15. rocznica wstąpienia Polski do UE to nie jedyne wydarzenie, które świętowaliśmy w zeszłym tygodniu.

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi RP, a dzień później Święto Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy mogli zobaczyć inauguracyjny pokaz fontanny multimedialnej pt. „Unia Narodów”. Spod ratusza na plac Litewski przeszedł Polonez dla Lublina, a w Trybunale Koronnym odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Z kolei w niedzielę, 5 maja, przypadała 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, wybitnego polskiego kompozytora. Mieszkańcy bawili się na pikniku rodzinnym, który zorganizowano na osiedlu im. Moniuszki na Czechowie. GR

1 maja

2 maja

3 maja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here