Patrycja z brązem

Patrycja Mielniczuk z Klubu Karate Kyokushin Kanku z Chełma zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy dzieci w karate, które odbyły się w Lublinie. Ponad 600 zawodników z 17 państw wzięło udział w mistrzostwach Europy open i Pucharze Europy w kanku w Lublinie.

Klub Katate Kyokushin Kanku z Chełma reprezentowało dziewięciu zawodników. Byli to: w kategorii mężczyzn poniżej 85 kg powyżej 40 lat -Bartłomiej Zakrzewski i Wojciech Kłodnicki, w kategorii juniorzy 14-15 lat do 65 kg – Oskar Orłowski, w kategorii juniorki 14-15 lat do 60 kg – Oliwia Wyrostek, w kategorii juniorki 12-13 lat do 40 kg – Paulina Kasperska, Patrycja Kasperska i Patrycja Mielniczuk, w kategorii juniorzy 10-11 lat powyżej 45 kg – Rafał Bolesławski i w kategorii juniorki 10-11 lat powyżej 40 kg – Natalia Szopa. – Doskonale spisała się Patrycja Mielniczuk, która wygrała z Eliską Kottova z Czech i klubową koleżanką Patrycją Kasperską, i zdobyła brązowy medal w swojej kategorii – mówi Waldemar Kozioł z Kanku.
Mistrzostwa i Puchar Europy stały na wysokim poziomie. Po wyrównanych pojedynkach ośmiu naszych zawodników musiało uznać wyższość swoich przeciwników. Brązowy medal Patrycji to niewątpliwie sukces jej, klubu i jej szkoleniowca sensei Bartłomieja Zakrzewskiego. Jednym z sędziów Pucharu Europy był sensei Waldemar Kozioł. W trakcie Mistrzostw licencje sędziowskie AJ IKO otrzymał sensei Krzysztof Kozioł. (k)