Paweł Wilczopolski najlepszy w formule pointfighting

Michał Markowski z Dana stanął na najwyższym stopniu podium w pointfighting kadetów starszych do 52 kg

Pięciu reprezentantów Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan Świdnik uczestniczyło w szóstej edycji turnieju kickboxingu Piaseczno Open dla dzieci oraz kadetów młodszych i starszych. Tradycyjnie już danowcy nie zawiedli i z zawodów wrócili do domu z pokaźnym dorobkiem medalowym.

W Piasecznie Paweł Wilczopolski (na zdjęciu z lewej) zdobył aż trzy medale i odebrał puchar dla najlepszego kadeta młodszego imprezy w formule pointfighting

Tym razem na podium stanęli trzej zawodnicy Dana, którzy zdobyli siedem medali. Trzy krążki wywalczył w Piasecznie Paweł Wilczopolski, który tryumfował w formule pointfighting w dwóch kategoriach wagowych -42 i -47 kg i był drugi w light-contact -42 kg kadetów młodszych. Za swój występ odebrał także puchar dla najlepszego kadeta młodszego imprezy w formule pointfighting.

Złoty medal w pointfighting i brązowy w light contact kadetów starszych -52 kg zapisał na koncie Michał Markowski, który wraz z kolegami z klubu Azja Pabianice zdobył także srebro w walkach drużynowych pointfighting. Na drugim miejscu w pointfigthing dzieci starszych rywalizację ukończył Jakub Wojciechowski. Kolejnym startem danowców będzie udział w towarzyskim turnieju taekwondo Ippon Cup dla dzieci i młodzików w czeskiej Ostrawie.

– Turniej w Piasecznie był cennym sprawdzianem dla naszych zawodników przed odbywającymi się w ostatni weekend kwietnia w Mysiadle mistrzostwami Polski w kickboxingu w formule pointfighting – mówi trener Piotr Bernat. – Nasi zawodnicy mogli zobaczyć, nad czym jeszcze trzeba popracować przez ostatnie dwa tygodnie przygotowań.

Już dzisiaj jednak widać, że konkurencja w najmłodszych kategoriach wiekowych będzie niezwykle silna. Z przyczyn finansowych (duża liczba imprez w kwietniu) nie wystawiliśmy w Piasecznie pełnego składu, w Mysiadle powinni już być wszyscy, którym stan przygotowań na to pozwoli. Po raz pierwszy rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w pointfighting wszystkich kategorii wiekowych razem. – dodaje trener Bernat.
Ciekawostką będzie udział w mistrzostwach Marcina Gupty, seniora LKSW dan, który powróci do startu w mistrzostwach Polski w kickboxingu po kilkuletniej przerwie. KB