Pechowy wtorek na świdnickich drogach

Jednego dnia doszło do dwóch wypadków. W jednym ucierpiał rowerzysta, w drugim – piesza. Policjanci nadal ustalają okoliczności obu zdarzeń i szukają świadków.
Do pierwszego wypadku doszło tuż po godz. 9 w Świdniku na drodze ekspresowej. Policjanci ustalili, że w zatoczce autobusowej stała kobieta, która próbowała zatrzymać okazję. Chciał ją zabrać 25-letni kierowca renault megane. Mężczyzna najpierw minął autostopowiczkę, ale za chwilę zatrzymał się i zaczął cofać autem w jej kierunku. Kobieta chciała podejść do samochodu i wówczas została potrącona.
Do drugiego wypadku doszło tego samego dnia tuż przed godz. 18 w miejscowości Jacków. 25-latek kierujący pojazdem marki BMW jechał od strony Mełgwi i chciał skręcić do jednej z posesji.
– Jak się okazało, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadził do zderzenia – informują świdniccy policjanci.
Na miejscu obu wypadków interweniowały załogi karetki pogotowia. Zarówno piesza, jak i rowerzysta z poważnymi obrażeniami trafili do szpitali. Świdniccy policjanci ustalają okoliczności obu zdarzeń i szukają świadków. Wszystkich, którzy widzieli wypadki, proszą o kontakt ze świdnicką komendą pod nr tel. 81 749-42-10 lub 997.
(kal)