Perfekt wybuduje pawilon

Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę pawilonu sportowego na stadionie miejskim. Inwestycję zrealizuje chełmska firma „Perfekt”, a miasto zapłaci za nią prawie 2 mln zł. Prace rozpoczną się najpóźniej w październiku br.

Pomysł budowy parterowego pawilonu sportowego na stadionie miejskim w Chełmie pojawił się wiosną br. Istniejący budynek, który od wielu lat służy kilku miejskim klubom, Agrosowi, Chełmiance, Niedźwiadkowi i Chełmskiemu Klubowi Karate Kyokushin, nadaje się wyłącznie do remontu. Jednak jego koszt byłby za wysoki i władze miasta postanowiły, że lepiej wybudować nowy pawilon. W obiekcie powstaną: cztery szatnie (dwie o wymiarach 44 m kw. każda i dwie 30-metrowe) z pełnym węzłem sanitarnym, pokój dla sędziów i trenerów oraz sala konferencyjna o pow. 55 mkw. Projektant dostosował budynek na potrzeby osób niepełnosprawnych. Znajdą się w nim też pomieszczenia dla trzech klubów, które będą wynajmować je od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Przetarg na wyłonienie firmy, która wybuduje pawilon, urzędnicy ogłosili w lipcu br. Wpłynęło siedem ofert, a najtańszą złożył Stolmur” Lucjana Grabarczuka z Zamościa. Okazało się jednak, że nie dołączył kilku istotnych dokumentów i komisja przetargowa musiała ją odrzucić. Ostatecznie przetarg wygrała chełmska firma „Perfekt”, która za wybudowanie pawilonu dostanie 1 894 775 zł.

W najbliższych dniach ma być podpisana umowa z wykonawcą, a jeszcze we wrześniu zostanie przekazany plac budowy. Prace ruszą najpóźniej w październiku i potrwają maksymalnie do końca czerwca przyszłego roku. W tegorocznym budżecie miasta na inwestycję zaplanowano 500 000 zł.
Budowa pawilonu sportowego to kontynuacja rozpoczętych kilka lat temu prac na stadionie miejskim. Władze miasta postanowiły krok po kroku modernizować obiekt. Wcześniej powstało nowe boisko treningowe, w ubiegłym roku otwartą trybunę wschodnią, a plac gry ogrodzono zgodnie z wymaganiami licencyjnymi Polskiego Związku Piłki Nożnej. (ptr)