Perła-Browary Lubelskie sponsorem żużlowców KM Cross

Piotr Więckowski (z lewej), menager KM Cross i Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perły, chwilę po podpisaniu umowy sponsorskiej

Zespół żużlowy KM Cross Lublin, który w nadchodzącym sezonie będzie występował w II lidze, pozyskał pierwszego sponsora. Drużynę wspierać będzie Perła-Browary Lubelskie.
– Cieszę się, że udało nam się nakłonić do odbudowy i wspierania lubelskiego żużla tak dużą i znaną firmę, jak Perła-Browary Lubelskie. Mamy ambitne cele i wierzę, że dzięki pomocy Perły, a także innych sponsorów, z którymi obecnie toczymy rozmowy, uda się je zrealizować – mówi Piotr Więckowski, manager lubelskiego klubu.
Umowa klubu z Perłą-Browary Lubelskie została zawarta na sezon. Ani klub, ani też firma nie ujawniły wysokości wsparcia, zasłaniając się tajemnicą handlową. – Jedno, co mogę ujawnić, to to, że podczas ligowych spotkań z udziałem KM Cross na stadionie przy Al. Zygmuntowskich kibice będą mogli napić się piwa – dodaje Piotr Więckowski.
Tymczasem zawodnicy przygotowują się do rozgrywek, które wystartują w kwietniu. – Daniel Jeleniewski i nasza młodzież cztery razy w tygodniu trenują w Cross Fit na Czechowie, pozostali u siebie. W tym tygodniu do Lublina przyjedzie trener Dariusz Śledź i będzie sprawdzał między innymi dyspozycję zawodników podczas testu Coopera – mówi P. Więckowski.
Prace trwają także na torze przy Al. Zygmuntowskich.
– Ekipa Zdzichtex pod kierownictwem Zdzisława Czarnego dwukrotnie już uprzątała śnieg. Mam nadzieję, że przyspieszy to nasz wyjazd na tor. Chciałbym, by stało się to najpóźniej w połowie marca – kończy manager KM Cross.MAG