Perła kocha pomagać

Perła Browary Lubelskie to firma silnie związana z lokalnym środowiskiem. Od lat staramy się przełożyć nasz sukces biznesowy na działania przynoszące wymierne korzyści Lublinowi i jego mieszkańcom. Dobrym przykładem jest chociażby zaangażowanie Perły w sponsoring lubelskiego sportu czy odbywających się tu wydarzeń kulturalnych.

W tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii, postanowiliśmy dodatkowo zwiększyć nasze zaangażowanie w akcje społeczne i charytatywne.

Od początku roku podjęliśmy w tym zakresie szereg inicjatyw:

  • Pierwszą a jednocześnie najbardziej spektakularną było o sfinansowanie zakupu specjalistycznego ambulansu na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach. Puławska placówka po przekształceniu w szpital jednoimienny stanowiła na początku epidemii centrum walki z koronawirusem w naszej części kraju.

W walce z pandemią pomagaliśmy też na inne sposoby:

  • Nasze firmowe lokale: Perłowa Pijalnia Piwa oraz Perła Sport Pub włączyły się w akcję Wzywamyposiłki, dostarczając darmowe posiłki pracownikom Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie.
  • Do honorowych krwiodawców i wolontariuszy trafiło 500 paczek – upominków od marki Perła. Chcieliśmy w ten sposób podziękować osobom, które bezinteresownie angażują się w przeciwdziałanie pandemii.
  • W listopadzie byliśmy partnerem akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęcającej studentów do oddawania krwi.
  • Szczególną pomoc otrzymali od nas właściciele lokali gastronomicznych serwujących piwo Perła. Na początku epidemii odebraliśmy od nich wszystkie nienaruszone beczki, za które gastronomom zostały zwrócone pieniądze. Pomogło im to przetrwać pierwszy trudny czas przestoju.

Teraz, w okresie przedświątecznym, postanowiliśmy pomóc osobom cierpiącym na niedostatki materialne.

  • Od dziś jej podopieczni zgłaszający się po pomoc i ciepły posiłek otrzymają też Świąteczny Podarunek – dużą paczkę żywnościową przygotowaną przez pracowników Browaru Perła z zakupionych przez nas produktów. Z myślą o osobach ubogich i potrzebujących, Perła skompletowała i przekazała Caritas aż 500 takich paczek. Zawierają one wiele produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia. Oczywiście z uwagi na okres w kalendarzu nie mogło zabraknąć w nich także drobnych akcentów świątecznych, generalnie jednak postawiliśmy na praktyczny, pomocowy charakter tego podarunku.
  • Wspólna akcja Browaru Perła i Caritas Archidiecezji Lubelskiej ma jeszcze drugą formę. Postanowiliśmy, że nasze firmowe lokale – Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub – przygotują 400 porcji świątecznego bigosu dla osób, które pojawią się w siedzibie Caritas 24 grudnia. Chcieliśmy w ten sposób okazać solidarność z tymi mieszkańcami naszego miasta, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji i stworzyć im namiastkę prawdziwej wigilii.

Materiał sponsorowany