Perła w potrójnej koronie!

Po ostatnim meczu zawodniczki MKS Perła zapozowały do wspólnego zdjęcia z lubelskimi kibicami

Wyjątkowy sezon w wykonaniu szczypiornistek MKS Perła Lublin dobiegł końca. W piątek podopieczne trenera Roberta Lisa odebrały złote medale za zdobycie mistrzostwa kraju. Sześć dni wcześniej, w Kaliszu, lublinianki sięgnęły po Puchar Polski, a następnego dnia w hali Globus zdobyły EHF Challenge Cup, wygrywając rywalizację z Rocasa Grand Canaria.

O tym, że MKS Perła cieszyć się będzie z 20. w historii dla Lublina mistrzowskiego tytułu wiadomo było już na początku maja, na kilka kolejek przed zakończeniem ligowych rozgrywek. „Perełki” chciały zakończyć sezon w potrójnej koronie, zdobywając także Pucharu Polski i Challenge Cup i to im się w poprzedni weekend udało!

Trudno dziwić się w tej sytuacji, że w środowym, przedostatnim meczu o ligowe punkty z Pogonią Szczecin, w składzie MKS Perły pojawiło się kilka debiutantek, grających dotychczas w drugim zespole. Trudno też było o dodatkową motywację przed kolejnym, ostatnim już spotkaniem z „miedziowymi”.

Oba mecze nasze mistrzynie przegrały, ale to nie mogło popsuć im w żaden sposób wielkiego święta, którego byliśmy świadkami tuż po końcowej syrenie piątkowej potyczki. BAS

MKS Perła Lublin – Pogoń Szczecin 24:26 (13:18)

MKS Perła: Januchta – Rola, Kowalska, Matuszczyk 6, Stasiak 4, Repelewska 1, Drabik 2, Nocuń 1, Skrzyniarz 5, Szyszkowska 1, Suszek 2, Ziętek, Nazar, Rosiak 2 (1/1)
SPR Pogoń: Krupa, Zimny – Bancilon 3, Noga 2, Cebula 4 (2/2), Urbańska 1, Królikowska 2, Marcikova, Janas 2, Koprowska 2 (1/1), Nosek 4, Zawistowska 4, Kochaniak, Gadzina 1, Senderkiewicz 1
Kary: MKS Perła – 2 minuty.

Na minutę przed końcem piątkowego meczu MKS Perła doprowadziła do remisu 25:25. Niestety, ostatnie słowo należało jednak do “miedziowych”

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (12:16)

MKS Perła: Gawlik, Januchta – Rola 2, Gęga, Matuszczyk 3, Stasiak 3, Repelewska, Drabik, Nocuń 2, Skrzyniarz 4, Rosiak 8, Achruk 3, Nazar, Kowalska, Suszek, Szyszkowska, Ziętek.
Metraco Zagłębie: Wąż, Czyż, Maliczkiewicz – Bilik, Kurdzielewicz, Grzyb 7, Mączka 6, Semeniuk 5, Trawczyńska 1, Buklarewicz 3, Wasiak 1, Rosińska, Górna 2, Belmas, Milojević 2.
Kary: MKS Perła – 2 minuty, Zagłębie – 6 minut

Wielka radość, medale, puchar i… kasa od związku Tak po piątkowym meczu wraz z zawodniczkami MKS Perła Lublin cieszył się trener Robert Lis. Lublinianki otrzymały za wywalczenie mistrzowskiego tytułu złote medale oraz puchar. Na konto klubu od Związku Piłki Ręcznej w Polsce wpłynie także nagroda finansowa w wysokości 110 tysięcy złotych za wygranie PGNiG Superligi. Metraco Zagłębie, które w lidze zajęło drugie miejsce, otrzyma od centrali 30 tysięcy mniej niż mistrzynie z Lublina