Perły tuż za podium

Zespół Perły Lublina, uczestniczący w turnieju w Piaskach. Siedzą od lewej: Kaja Zaborska, Paulina Krystek, Alicja Nalepa, Dominika Caboń, Justyna Maliszewska i Kinga Flasińska; stoją od lewej: trener Jerzy Rejdych, Dorota Baryła, Agnieszka Badziak, Marta Gil, Natalia Kępa, Patrycja Surma, Ola Głos, Kinga Flasińska, Anita Karman i Andrzej Wilczyński

Perły Lublin zajęły czwarte i piąte miejsce podczas rozgrywanego w Piaskach III Wojewódzkiego turnieju kobiet w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Powiatu Świdnickiego. Zawody wygrały futbolistki Ludowego Klub Sportowy z Wierzchowisk przed Potokiem Sitno i SMS Niemce.
Drugi zespół Pereł w decydujących spotkaniach o miejsce na podium uległ najpierw w półfinale pierwszej drużynie LKS Wierzchowiska, późniejszym zwyciężczyniom 0:5, a następnie w meczu o 3. miejsce okazał się gorszy od Potoku (0:3).
Druga drużyna Pereł w rozgrywkach grupowych zajęła trzecie miejsce i ostatecznie przyszło jej się zmierzyć z LKS Wierzchowiska II o piątą pozycję w turnieju. Lublinianki wygrały 4:2.
Puchary, statuetki i dyplomy w imieniu starosty świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka wręczał Andrzej Pastuszak, prezes Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk.
– Chciałbym podziękować wszystkim zespołom uczestniczącym w turnieju za miłą, sportową atmosferę podczas rywalizacji. Do zobaczenia na boiskach piłkarskich – powiedział po zakończeniu turnieju trener LKS Wierzchowiska Dariusz Kosik.
Organizatorzy imprezy za pośrednictwem „Nowego Tygodnia” składają serdeczne podziękowania sponsorom turnieju: Stryjno-Sad Kawęczyn, Piekarni Tkaczyk, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach, firma Antrak oraz Starostwu Powiatowemu w Świdniku, które ufundowało nagrody i puchary.MAG

Końcowa kolejność

1. LKS Wierzchowiska I
2. SMS Niemce
3. Potok Sitno
4. Perły II Lublin
5. Perły I Lublin
6. LKS Wierzchowiska II
7. Iskra Krzemień
8. Zawisza Garbów
Najlepsze
bramkarka: Izabela Tomasiak (SMS Niemce).
zawodniczka: Anna Siczek (LKS Wierzchowiska I).
snajperka: Aleksandra Jankowska (LKS Wierzchowiska I)
– 7 bramek.