Pewne zwycięstwa Avii i LKPS

Siatkarze drugoligowej świdnickiej Avii i LKPS Politechniki Lublin odnieśli kolejne zwycięstwa i to w dodatku za trzy punkty. Dzięki wygranym nasze zespoły znacznie zniwelowały straty do prowadzących w tabeli Karpat Krosno, które w miniony weekend pauzowały.

Lublinianie w meczu z Błękitnymi Ropczyce nie dali rywalom ugrać nawet seta!
W spotkaniu Avii z AKS V LO Rzeszów także zanosiło się na gładką przeprawę naszej drużyny, tym bardziej, że pierwszego seta świdniczanie wygrali do 19, a drugiego do 15. Na początku trzeciej partii podopiecznym trenera Sławomira Czarneckiego przytrafiły się jednak proste błędy i goście szybko odskoczyli na kilka punktów (1:4, 7:11), później kontrolując grę.
Ostatni set to już koncertowa gra gospodarzy. Avia zdeklasowała rzeszowską młodzież, wygrywając ostatnią część meczu do 11!
W świdnickim zespole na szczególne pochwały zasłużył Andrzej Bieńko, który musiał zastąpić pierwszego libero Dariusza Bonisławskiego (na początku spotkania zgłosił uraz).

Avia Świdnik – AKS V LO Rzeszów

3:1 (25:19, 25:15, 21:25, 25:11)
Avia: Misztal, Kurek, Żywno, Czarnecki, Machowicz, Bonisławski (l), Kępka, Guz, Pigłowski, Kasiura, Sajdak, Baranowski, Gajosz, Bieńko.
LKPS Politechnika Lublin
– Błękitni Ropczyce
3:0 (25:23, 25:18, 25:21)
LKPS: Seliga, Rejowski, Kwiecień, Jesień, Czubiński, Borris, Cymerman (l), Toborek, Kostaniak, Zięzio.

Pozostałe mecze 14. kolejki II ligi:

RCS Radom – KKS Kozienice 0:3 (23:25, 22:25, 20:25) * Skórzani Skarżysko-Kamienna/SMS Kielce – SMS Neobus Raf-Mar Niebylec 3:1 (25:22, 19:25, 25:14, 25:18) * pauzowały Karpaty Krosno
1. Karpaty 12 32 35-11
2. Avia 12 28 33-15
3. LKPS 13 27 30-19
4. Błękitni 12 17 23-26
5. SMS 12 16 23-26
6. Kozienice 13 14 22-30
7. AKS V LO 12 12 16-27
8. RCS Radom 13 12 19-31