„Piątka” zagra w wojewódzkim finale

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 5 ze Świdnika zagra o mistrzostwo województwa w igrzyskach dzieci w piłce siatkowej w kategorii „czwórek„ chłopców!

W finale zawodów rejonowych, rozgrywanych w świdnickiej „siódemce”, podopieczni Grzegorza Martyniuka pokonali 2:1 gospodarzy.

Zwycięski zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 5 występował w składzie: Kacper Woźniak, Igor Maluga, Irek Dmitruk, Miłosz Kowalski, Eryk Szydłowski, Jan Parcheta, Borys Kisiel, Piotr Wolski, Michał Janczak, Edwin Mościcki oraz Mateusz Zlot.

„Piątka” zagra w finale wojewódzkim, który zaplanowano na 2 kwietnia w Białej Podlaskiej.

Z kolei w zawodach rejonowych dziewcząt w kategorii „czwórek” najlepsze okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 z Chełma. Podopieczne Agnieszki Niedźwiedzkiej, w finale turnieju pokonały 2:0 SP nr 7 (25:12, 25:13). Trzecie miejsce zajęła SP Dubienka, która w decydującym spotkaniu wygrała 2:0 (25:16, 25:17) z SP 5 Świdnik.

Finał wojewódzki dziewcząt odbędzie się 21 marca w Świdniku.