Pięć goli do odrobienia

W pierwszym meczu półfinału Challenge Cup szczypiornistki MKS Perła przegrały na wyjeździe z tureckim Ardesen GSK 23:28. By awansować do finału, w rewanżowym meczu który odbędzie się 15 kwietnia w hali Globus, podopieczne trenera Roberta Lisa będą musiały odrobić pięciobramkową stratę.

– 5 goli to dużo i mało, ale przy lubelskiej publiczności stać nas odrobienie start i awans do finału – przyznała po nieudanym spotkaniu Izabela Puchacz, drugi trener MKS Perła.
Rewanżowy mecz rozpocznie się 15 kwietnia (niedziela) o godz. 18.
Ardesen GSK – MKS Perła Lublin 28:23 (14:11)
Ardesen: Graovac 1 – Yilmaz 6, Demirbas 6, Vaszczuk 6, Mugosa 4, Topaloglu 3, Muratović1, Akcanca 1, Ertap.
MKS: Januchta, Gawlik – Rosiak 8, Drabik 3, Achruk 3, Repelewska 2, Gęga 2, Rola 1, Matuszczyk 1, Nestsiaruk 1, Nocuń 1, Skrzyniarz 1, Stasiak, Migdaliova.
Kary: Ardesen – 8 minut, MKS – 6 minut. Sędziowały: Tatiana Rakitina i Irina Tkaczuk (Ukraina).