Piękne bramki Zdybla

HETMAN ŻÓŁKIEWKA – UNIA BIAŁOPOLE 1:3 (1:3)
0:1 – Zdybel (34 wolny), 0:2 – Zdybel (36), 1:2 – Dąbrowski (39), 1:3 – Mazur (43).
HETMAN: Ścibak – Flis (66 Pawelec), Wanielista, Sawicki, Rycerz, Zielonka, Więczkowski, Prus, Puchala, Krzysztoń, Dąbrowski. Trener – Jerzy Szych.

UNIA: Ulianiuk – Bureć, Kołodziejczyk, Korszla (46 Tabuła), Steciuk, Mazur, Oleszczuk (63 Hossin), Romański, Ślusarz, Zdybel, Kaznowski. Trener – Waldemar Kogut.

Po wysokim (9:1) zwycięstwie nad Tatranem Kraśniczyn na inaugurację ligi, jeden z faworytów chełmskiej okręgówki, Unia Białopole, walczył o trzy punkty w Żółkiewce. W Hetmanie doszło ostatnio do sporych zmian. Trenera Tomasza Tuczyńskiego zastąpił Jerzy Szych, z zespołem pożegnało się kilku zawodników pochodzących z Lublina. Szych postawił na młodzież i na efekty jego pracy trzeba będzie jeszcze poczekać. Póki, co Hetman przegrał swój drugi mecz w lidze, ale jak zauważa Jan Ostrowski, prezes zespołu z Białopola, jego drużyna wcale nie miała w Żółkiewce łatwej przeprawy. – Pan Szych ciekawie to poukładał i myślę, że Hetman niejednemu zespołowi urwie w tym sezonie punkty – mówi Ostrowski. Sobotnie starcie w Żółkiewce rozpoczęło się od wzajemnego badania na co stać rywala i pilnowania dostępu do własnej bramki.

– Dlatego przez 30 minut na boisku działo się nie wiele ciekawego. Kluczowe były ostatnie 15 min. pierwszej połowy – mówi prezes Unii. Po upływie dwóch kwadransów faworyt przycisnął w efekcie, czego szybko zdobył dwie, kapitalne bramki. Obie autorstwa najlepszego na boisku Adriana Zdybla. – Najpierw Adrian trafił z rzutu wolnego z ok. 18 m, potem huknął w samo okienko z ponad 20 m – mówi Ostrowski. – Nawet kibice gospodarzy przyznali, że był to przepiękny gol – dodaje. Hetman od razu odpowiedział trafieniem Michała Dąbrowskiego. – Straciliśmy kuriozalnego gola. Nasi zawodnicy zderzyli się we własnym polu karnym i zawodnik z Żółkiewki to wykorzystał.

Na szczęście od razu odpowiedzieliśmy trzecim trafieniem – opowiada prezes zespołu z Białopola. W 43 min. po koronkowej akcji gości na listę strzelców wpisał się Paweł Mazur. Po przerwie Unia spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia, a wynik już się nie zmienił. – Cieszą trzy punkty, to jest najważniejsze – podsumowuje Ostrowski. Warto dodać, że w starciu z Hetmanem zadebiutowało dwóch nowych zawodników Unii Białopole. 18-letni Dominik Hossin, wychowanek Unii Hrubieszów, oraz Łukasz Korszla, wychowanek Sparty Rejowiec Fabryczny. (kg)