Pierwsza Dycha do Maratonu tuż tuż

1 października (niedziela) nad Zalewem Zemborzyckim przy Ośrodku Słoneczny Wrotków rozpocznie się nowy sezon biegowy 2017/18 w Lublinie. O godzinie 12 zawodniczki i zawodnicy wystartują do Pierwszej Dychy do Maratonu.


Bieg organizowany jest z myślą o osobach już biegających, jako forma sprawdzenia ich kondycji na tle innych zawodników, ale również dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, jako forma motywacji i zachęty do aktywnego trybu życia. Jest to również doskonały sprawdzian dla profesjonalistów, którzy przygotowują się do wzięcia udziału w biegach dłuższych, a nawet maratonie.
Zapisy na bieg prowadzone są poprzez serwis Pokochaj Bieganie w Lublinie, dostępny pod adresem www.frslublin.pl do 27 września do godz. 12.00 (do południa) lub do wyczerpania limitu miejsc – opłata startowa 40 złotych. Od 29 do 30 września opłaty (50 zł) będą przyjmowane jedynie gotówką w biurze zawodów w Sklepie Biegacza, mieszczącym się przy ul. Północnej 6 w Lublinie.
Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, wodę na mecie biegu, a także niepowtarzalny medal. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Dodatkowo w tym dniu odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży pt. „Przez metry po kilometry”. Rozpoczną się o godz. 9.40 (tuż przed głównym biegiem). Każdy z uczestników otrzyma numer startowy, chip, cztery agrafki, a na mecie medal ukończenia biegu.
Wszyscy uczestnicy biegów wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Losowanie nagród odbędzie się po ukończeniu ostatniego biegu, około godz. 11:00 na scenie głównej. MAG