Pierwsze koty za płoty

W czwartek rozpoczęła się siódma edycja Wakacyjnego Pucharu Lublina, organizowana przez TKKF Omega i niestrudzonego prezesa lubelskiego ogniska Zbigniewa Furmana. Z okazji 700-lecia lokacji Lublina tegoroczne zmagania odbywają się pod hasłem: „Tobie, ukochane moje Miasto”.

W czwartkowym meczu otwarcia Wakacyjnego Pucharu Lublina zagrały Magia i Śródmieście, zespół który w 2011 roku wygrał pierwszy Wakacyjny Puchar na Orlikach. Faworyci, piłkarze Śródmieścia, nie zawiedli. Wygrali 3:1 spotkanie inaugurujące rozgrywki A.D. 2017. Z pewnością rozmiary zwycięstwa byłyby jeszcze większe, gdyby nie bramkarz Magii Grzegorz Czukiewski, który dwoił się i troił między słupkami.
W drugim meczu Omega zremisowała z Tabalem 3:3.
– Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Omega lepsza była w pierwszej połowie, a Tabal po przerwie – mówi Zbigniew Furman, pomysłodawca i organizator Wakacyjnego Pucharu Lublina. – Z radością witam w 35. już roku rozgrywek organizowanych przez Ognisko TKKF Omega nową drużynę, ekipę Tabalu – dodaje Z. Furman
Kolejne mecze Wakacyjnego Pucharu Lublina na Orliku przy Alejach Racławickich już dzisiaj po południu (poniedziałek).

Magia – Śródmieście 1:3
Bramki: Jakub Kaczkowski – Kacper Wiśniowski 2, Michał Drozd.
Omega – Tabal 3:3
Bramki: Dawid Adamczyk, Kamil Błaszczak, Bartłomiej Barczak – Rafał Borowiec, Mirosław Błaszczyk, Mariusz Kamiński.