Pikantni

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie, Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru. Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie. A my możemy się tego dowiedzieć wybierając się 1 października o godz. 19 na spektakl „Pikantni” w Chełmskim Domu Kultury. W komedii zagrają: Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha, Maurycy Popiel i Michał Ziembicki.


Bilety w cenie 85 zł do nabycia w ChDK oraz na www.chdk.chelm.pl. Warto się pospieszyć, bo wejściówki na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie, rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki. I uwaga, to wydarzenie tylko dla widzów dorosłych.

Grupa MoCarta

Niedawno Grupa MoCarta obchodziła dwudzieste urodziny. Z tej okazji w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się uroczysty koncert jubileuszowy kwartetu i jego przyjaciół. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem i wzbudziło życzliwe zainteresowanie publiczności w całej Polsce. Grupa MoCarta w związku z tym przygotowała program jubileuszowy pod tytułem „Dzieła wybrane z dwudziestu lat” i wyruszyła w trasę koncertową świętować swoje okrągłe urodziny. I z tym właśnie występem pojawi się także w Chełmskim Domu Kultury – 19 września o godz. 20.30.

W koncercie zobaczymy nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu oraz najważniejsze i najlepsze utwory zespołu. Muzycy opowiedzą też kilka anegdot ze swojego artystycznego życia.

Jak podaje Dom Aukcyjny Sotheby’s, największą wartość mają dziś skrzypce wybudowane w XVIII wieku przez Antonio Stradivariego. Wiele lat nabierały szlachetnego brzmienia. Upływ czasu sprawił, że dziś są doskonałe. Czy muzycy Grupy MoCarta, podobnie jak legendarne instrumenty, z wiekiem stają się coraz lepsi? O tym przekonać się można tylko podczas koncertu.

Bilety w cenie 60 i 70 zł do nabycia w ChDK oraz na www.chdk.chelm.pl.

UWAGA! Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na koncert grupy MoCarta w ChDK (19 września). Wyniki losowania podamy w przyszłym wydaniu „Nowego Tygodnia” – 10 września.

Jesień w kulturze

Chełmski Dom Kultury ruszył już ze sprzedażą biletów na planowane jesienią wydarzenia. Oprócz wspomnianej już Grupy MoCarta i spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in. koncert znakomitego pianisty Leszka Możdżera, który nie ustaje w realizowaniu nowych pomysłów. Wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzył trio Dream Team, które wystąpi w Chełmskim Domu 16 października.

W październiku czekają nas także: koncert Macieja Maleńczuka, Don Vasyla i gwiazd cygańskiej pieśni, a także występ kabaretu Ani Mru-Mru. Szczegóły na www.chdk.chelm.pl.

Wrześniowy KDF

– Wracamy z Klubem Dobrego Filmu – słyszymy od pracowników Chełmskiej Biblioteki Publicznej. – Pierwszym cyklem po wakacjach będzie seria „Oscary, Oscary!”, w której zaprezentujemy najciekawsze naszym zdaniem obrazy tegorocznej batalii o najbardziej prestiżowe nagrody filmowe na świecie. W najbliższą wrześniową środę pokażemy dramatyczną historię słynnej łyżwiarki Tonyi Harding, a w kolejne: znakomitą opowieść o winie i odkupieniu w reżyserii Martina McDonagh’a, dramatyczne decyzje Winstona Churchilla z oscarową rolą Gary’ego Oldmana oraz nagrodzony najważniejszą statuetką film Guillermo Del Toro.

Wszystkie seanse odbywać się będą w kolejne środy września, w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów 40, o godzinie 18. Wstęp wolny.