Piłkarskie Przedszkole Legii Warszawa

W Chełmie powstaje Piłkarskie Przedszkole Legii Warszawa. To zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia. Są one częścią ogólnopolskiego projektu „Legia Soccer Schools”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe na najwyższym poziomie.
Organizacyjne spotkanie odbyło się w urzędzie miasta. Wzięli w nim udział przedstawiciele Legii, a także władz miasta i chełmskich klubów piłkarskich. Nabór do grup treningowych ruszy we wrześniu. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, najprawdopodobniej w weekendy, na jednym z „Orlików”, zaś zimą w hali sportowej. Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenera oraz asystentki, wkroczą w zaczarowany świat bajek i opowieści, w którym przeżywając przygody bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną.
Dzięki odpowiedniej liczebności grup (do 15 os.) oraz bogatemu wyposażeniu placów treningowych, każde dziecko może liczyć na pełne wsparcie zarówno pod kątem pomocy w czasie piłkarskich zadań jak i rozwijania talentów, które drzemią w każdym małym człowieku. Chętne dzieci swoją przygodę z piłką nożną, po ukończeniu przedszkola, będą mogły kontynuować w UKS Niedźwiadek Chełm. Kto wie, może w późniejszym czasie ponownie wrócą do warszawskiej Legii?
Zajęcia w Chełmie będą prowadzić Łukasz Zieliński, wywodzący się z Leśniowic i Sebastian Kogut, obecnie trener Unii Białopole. Więcej o piłkarskim przedszkolu Legii Warszawa napiszemy przy ogłoszeniu naboru do grup treningowych. (s)