Piłkarze Avii mają nowego trenera

Dominik Bednarczyk, nowy trener Avii (z prawej) i Łukasz Reszka, prezes świdnickiego klubu.

Tadeusz Łapa nie jest już trenerem piłkarzy trzecioligowej Avii Świdnik. W ubiegłym tygodniu klub podpisał umowę z nowym szkoleniowcem, Dominikiem Bednarczykiem.


Bednarczyk ma 39-letni i dotychczas jako trener pracował jedynie wiosną tego roku przez sześć miesięcy w czwartoligowym RKS Radomsko. Bez powodzenia, bo zespół spadł do klasy okręgowej.
Nowy szkoleniowiec zespołu ze Świdnika ma o wiele większe doświadczenie, jako piłkarz. Jest wychowankiem Pogoni Staszów, z której w 1998 roku trafił do Siarki Tarnobrzeg. Później grał w Lechu Poznań, Hetmanie Zamość, Ładzie Biłgoraj, RKS Radomsko, Ceramice Paradyż, Mazowszu Grójec, cypryjskich AS Akrítas Chlórakas, AE Zakakiou, KN Onissilos Sotiras i Chalkanoras Idaliou oraz Unii Tarnów, Stali Rzeszów i Pogoni Staszów. Karierę zakończył w 2016 roku w Jutrzence Warta.
Dominik Bednarczyk podpisał z Avią kontrakt na półtorej roku, z możliwością wcześniejszego rozwiązania umowy. Tadeusz Łapa, dotychczasowy trener żółto niebieskich nie rozstaje się z klubem. Wraca do swoich poprzednich obowiązków, czyli koordynacji całego systemu szkolenia dzieci i młodzieży w sekcji piłki nożnej. (w)