Piłkarze Ogniwa rycerzami wiosny!

OGNIWO WIERZBICA – SPARTA REJOWIEC FAB. 5:2 (2:2)

1:0 – B. Mazurek (15), 1:1 – Krystjańczuk (19), 2:1 – B. Mazurek (27), 2:2 – Martyn (44), 3:2 – Stańczuk (56), 4:2 – Knot (70), 5:2 – Knot (87).

OGNIWO: Zagraba – Siwek, Pilipczuk, Szanfisz, Sobczuk (46 Nowaczek), Nielipiuk, Skorupski, Bąk (46 Krupski) Knot, Stańczuk (64 Kłos), B. Mazurek (80 Gałecki). Trener – Sławomir Skorupski.

SPARTA: Płonka – Terlecki, Bodys, Kiejda, Wiewióra (80 Rutkowski), Oleksiejuk (85 Janiszewski), Rossa (65 Domaciuk), Martyn, Krystjańczuk, Barabasz, Lewczuk. Trener – Bartosz Bodys.

Ciekawe spotkanie obejrzeli w niedzielę kibice w Wierzbicy. Pierwsza połowa była jeszcze dość wyrówna, w drugiej dominowali już gospodarze. – Wygrana nad Spartą bardzo nas cieszy bo ostatnio wygraliśmy z ekipą z Rejowca Fabrycznego w sezonie 2005-2006 – powiedział po ostatnim gwizdku Artur Wawruszak, kierownik Ogniwa. Drużyna z Wierzbicy już w 15 min. objęła prowadzenie. Lewym skrzydłem szarżę przeprowadził Stańczuk. – W końcu dośrodkował i Bartek Mazurek z 5 metrów pokonał bramkarza. Podobne było nasze trafienie na 2:1, ale tym razem piłkę Bartkowi podawał Sobczuk – relacjonuje Wawruszak. Sparta nie poddawała się i tuż przed przerwą wyrównał Martyn. W 56 min. Karol Knot znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Płonka udanie interweniował, ale do piłki dopadł Stańczuk, który go przelobował i zrobiło się 3:2. Końcówka należała do Knota, który najpierw ładnie wykończył podanie Krupskiego, a w końcówce popisał się precyzyjnym uderzeniem z 16 m. – Obliczyłem, że na wiosnę zdobyliśmy 31 punktów i jesteśmy w tej klasyfikacji najlepsi. W tym samym czasie Start Krasnystaw wywalczył 28 oczek – podsumowuje Wawruszak. (kg)