Piłkarze-studenci UMCS wśród najlepszych

Studenci-piłkarze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, aktualni akademiccy mistrzowie województwa lubelskiego, zajęli trzecie miejsce w turnieju półfinałowym strefy C, który rozgrywany był w Rzeszowie. Podopieczni trenera Tomasza Bieleckiego awansowali do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które za dwa tygodnie odbędą się w Gdańsku.

Podczas turnieju półfinałowego UMCS w grupie zremisował 1:1 z Politechniką Rzeszowską i 0:0 z PWSZ Nowy Sącz oraz pokonał 3:0 Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa i 4:3 Uniwersytet Jana Kochanowskiego z Kielc.

Lublinianie zajęli w grupie A drugie miejsce, ustępując Politechnice Rzeszowskiej jedynie gorszym bilansem goli. W meczu o 3. miejsce w turnieju UMCS pokonał 5:3 Politechnikę Świętokrzyską.

W Rzeszowie występowała także drużyna Politechniki Lubelskiej. Po remisach z AWF Kraków 0:0 i 1:1 z Politechniką Krakowską oraz porażkach 0:1 z Uniwersytetem Rzeszowskim i 0:2 Politechniką Świętokrzyską zajęła w grupie B czwarte miejsce, ostatecznie zostając sklasyfikowana na miejscach 7-8.

W finałach, które odbędą się w Gdańsku, oprócz gospodarzy – Politechniki Gdańskiej i zespołów, które awansowały z turnieju w Rzeszowie (oprócz UMCS także Politechnika i Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Świętokrzyska) zagrają także z półfinału A: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński i AWFiS Gdańsk; półfinału B: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Politechnika Warszawska; z półfinału D: AWF Wrocław, Akademia Jana Długosza z Częstochowy, Uniwersytet Śląski z Katowic i Politechnika Opolska.

Warto przypomnieć, że Gdańsk dla naszych studentów-piłkarzy jest bardzo szczęśliwy. Przed dwoma laty w finałach Akademickich Mistrzostw Polski, rozegranych w mieście Neptuna, drużyna prowadzona przez Tomasza Bieleckiego wywalczyła brązowy medal! Oby tym razem było jeszcze lepiej! BAS