Piotr Parys Junior startował na legendarnym torze Silverstone

Piotr Parys Junior zajął 18. miejsce w 5. rundzie Porsche Mobil 1 Supercup, rozgrywanej na legendarnym brytyjskim torze Silverstone.

18-letni lublinianin, mistrz Polski Porsche GT3 CCCE z sezonu 2016, rozpoczął rywalizację w 5. rundzie Porsche Supercup od piątkowego treningu. Najmłodszy w historii cyklu debiutant skupił się na jak najlepszym poznaniu i zebraniu wiedzy na temat nowego obiektu. Jego czas: 2:07.034 pozwolił mu na uplasowanie się na 14. pozycji w bardzo mocno obsadzonej stawce 32. zawodników.
W sobotniej sesji kwalifikacyjnej ze względu na pozycję w drugiej dziesiątce, zajętą w treningach, nasz zawodnik musiał uporać się w czasówce z dość dużym ruchem na torze. Ostatecznie finiszował tuż za swoim zespołowym kolegą, Igorem Waliłko, zapewniając sobie start do niedzielnego wyścigu z dziesiątej linii. Lublinianin w kwalifikacjach pokonał m. in. dużo bardziej doświadczonych Stevena Palette, Chrisa Bauera, czy Santiago Creela
Przez cały dystans niedzielnego wyścigu Parys utrzymywał równe i stabilne tempo, jednak odległa pozycja startowa (dopiero z 10. linii) nie pozwoliła na odrobienie strat. Po 13 regulaminowych okrążeniach nasz reprezentant Kadry Narodowej PZM został sklasyfikowany na 18. miejscu, mijając linię mety z kolejnym cennym doświadczeniem i danymi do analizy przed kolejną rundą Porsche Mobil 1 Supercup.
– Nie wszystko poszło po mojej myśli, jednak znów mamy sporo pozytywów płynących po weekendzie na brytyjskim torze. Po dobrym starcie udało się uniknąć zamieszania w pierwszym zakręcie, jak i podczas całego dalszego dystansu rywalizacji. Kilku innych zawodników nie miało tyle szczęścia i odpadli przedwcześnie z wyścigu. Moje tempo było bardzo dobre, jednak po starcie z tak odległej pozycji ciężko było odrobić więcej pozycji. Zdobyłem jednak cenne doświadczenie wśród najszybszych zawodników Porsche, przed wyścigiem na Węgrzech mam kolejne bezcenne gigabajty danych do analizy – mówi Piotr Parys Junior.
Kolejny wyścig prestiżowego i najszybszego pucharu marki z siedzibą w Stuttgarcie zaplanowano na przełom lipca i sierpnia na dobrze znanym naszemu kierowcy Hungaroringu. MAG